arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۷۱۶۳
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۳ - ۰۸ خرداد ۱۳۹۴

کدام ستاره‌های فوتبال در تکنولوژی سرمایه‌گذاری کرده‌اند؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

در سال‌های اخیر ستاره‌های ورزشی توجه خاصی به دنیای تکنولوژی داشته‌ و شروع به سرمایه‌گذاری در این زمینه کرده‌اند.

فو‌تبا‌لیست‌هایی همچون کریستیانو رونالدو، آندره اینیستا، مایکل اوون و لوئیز ساها جزو کسانی هستند که در دنیای تکنولوژی وارد شده و در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

کریستیانو رونالدو در ساخت برنامه mobbito سرمایه‌گذاری کرده است. این برنامه به افراد امکان ساختن تیم خود در فضای مجازی را می‌دهد.

آندره اینیستا، بازیکن تیم بارسلونا نیز در ساخت first v1sion سرمایه‌گذاری کرده است. این دستگاه دوربینی است که بر روی بدن ورزشکاران نصب می‌شود تا تصویر برداری بهتری از بازی‌ها انجام شود.

مایکل اوون، بازیکن سابق تیم انگلیس از شبکه اجتماعی sportube tv حمایت مالی می‌کند. این سایت در 32 رشته ورزشی فعالیت دارد. هو‌اد‌ا‌ران می‌توانند به این سایت مراجعه کنند. این سایت در سال 2013 پایه گذاری شده و 1.4 میلیون نفر کاربر دارد.

لوئیس ساها نیز سایت Axis stars را راه‌اندازی کرده است. این سایت به ورزشکاران جوان کمک می‌کند تا با مدیر بر‌نامه‌ها و اسپانسرهای ورزشی در ارتباط باشند.

ساها معتقد است که وجود چنین سایتی باعث می‌شود که شفافیت بیشتری در کار ورزشکاران وجود داشته باشد و فساد کمتری ایجاد شود.

پیش از این بررسی‌ها نشان داده بود که ورزشکاران حر‌فه‌ای به سرمایه‌گذاری‌های ورزشی روی آورده اند. این روند می‌تواند بر پیشروی تکنولوژی در جهان ورزش تاثیر مثبتی داشته باشد.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان