arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۷۳۰۲
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۳ - ۰۹ خرداد ۱۳۹۴

واکنش فرمانده ناجا به فیلم ضرب و شتم یک متهم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرمانده نیروی انتظامی کشور به انتشار فیلمی از صحنه‌های درگیری مردم با متهمی که گفته می‌شود عامل آزار و اذیت دانشجوی خودکشی کرده دانشگاه شیراز بوده است، واکنش نشان داد.
 
به گزارش ایسنا، سردار حسین اشتری در حاشیه حضور در هفتمین جشنواره جوان سرباز که صبح امروز به میزبانی ناجا در مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: برگزاری چنین جشنواره‌هایی بدون شک تاثیر زیادی در ارتقای روحیه سربازان خواهد داشت و ما هفتمین مرحله از این جشنواره را که به میزبانی ناجا بود، امروز برگزار کردیم.
 
وی با تاکید بر اینکه سربازان نقش مهمی در تامین امنیت کشور دارند، گفت: مقام معظم رهبری نیز تاکید زیادی در شان و منزلت سربازان و ارتقای آن داشته‌اند و توصیه‌هایی را چندین سال پیش به ستاد کل نیروهای مسلح داشته‌اند.
 
فرمانده نیروی انتظامی کشور با بیان اینکه سرباز می‌تواند در ماموریت‌های ناجا به ما کمک کند، خاطرنشان کرد: از سوی دیگر در طول مدت حدود 21 ماهی که سربازان مشغول خدمت در نیروهای مسلح هستند، برای خودشان نیز منشاء برکاتی است، در حقیقت آنان علاوه بر اینکه منشاء برکات برای کشور هستند در طول این مدت تجربیاتی نیز به دست می‌آورند که در طول زندگی آینده و در جامعه، خانواده و زندگی شخصی‌شان آن را به کار می‌بندند.
 
اشتری درباره اینکه چرا این سربازان برگزیده با این حجم از اختراعات از سربازی معاف نشده‌اند؟ گفت: در این خصوص قانون مشخص کرده است که اگر اختراعی در سطح ملی بوده و تاثیرگذار باشد، به سرباز معافیت تعلق می‌گیرد اما اگر در مرتبه‌های پایین‌تر قرار بگیرد، در سطح نیروهای مسلح تشویق شده و ممکن است به آنان کسر خدمتی نیز تعلق بگیرد.
 
فرمانده نیروی انتظامی کشور در پایان در واکنش به فیلم منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی که گفته می‌شود مربوط به دستگیری عامل آزار و اذیت دختر دانشجوی شیرازی است که چندی پیش خودکشی کرده بود، گفت: حضور متهمان در صحنه وقوع جرم با نظر مقام قضایی است و به دستور آنان انجام می‌شود، اما در این بین ممکن است تعرض مردم نیز رخ دهد که پلیس سعی می‌کند از آن جلوگیری کند اما گاهی این موضوع به دلیل خشم مردم از عامل آن حادثه است.
نظرات بینندگان