arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۷۳۴۵
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۱۶ - ۰۹ خرداد ۱۳۹۴

سردرگمی سهامداران در تالار شیشه‌ای

بورس تهران در معاملات اولین روز هفته با رشد محدود 17 واحدی مواجه شد و با سردرگمی ناشی از مذاکرات هسته‌ای و آینده مبهم تالار شیشه‌ای دست و پنجه نرم کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بورس تهران در معاملات اولین روز هفته با رشد محدود 17 واحدی مواجه شد و با سردرگمی ناشی از مذاکرات هسته‌ای و آینده مبهم تالار شیشه‌ای دست و پنجه نرم کرد.

به گزارش ایسنا، در معاملات اولین روز هفته تالار شیشه‌ای، شاخص بورس تهران رشد ناچیز 17 واحدی را تجربه کرد و با نگاه به مذاکرات هسته‌ای و نیز حمایت اندک برخی حقوقی ها به مسیر خود ادامه داد.

این در حالی است که در بازار امروز همانند روزهای گذشته جو سردرگمی و ناامیدی در تالار شیشه‌ای موج زد و بورس تهران با بی انگیزگی سهامداران همراه شد به طوری که در معاملات امروز سهامداران بیشتر به سمت شرکت‌های کوچک سوق پیدا کردند و به خرید سهم تمایل کمی نشان دادند بر این اساس ارزش و حجم معاملات به شدت افت کرد و ارزش بازار سرمایه تا سطح 280 هزار میلیارد تومان عقب نشست.

در بازار امروز بورس تهران شرکت‌های کشتیرانی، ارتباطات سیار، پالایش نفت بندرعباس، اصفهان، بانک صادرات، گروه بهمن، پتروشیمی مبین و مپنا در رشد اندک بورس تاثیر گذار بودند و در مقابل تاثیر منفی شرکتهایی مانند هلدینگ خلیج فارس، تاپیکو، فولاد مبارکه، حفاری شمال و ملی مس مانع از رشد بیشتر شاخص بورس شد.

در بازار امروز بورس تهران شرکت‌های ایران ترانسفو، صنعتی بارز و کشتیرانی از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شدند و نفت پارس، سیمان قائن و سیمان خزر بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.

به این ترتیب فضای مبهم آینده و نیز انتظار سهامداران برای نتیجه مذاکرات هسته‌ای موجب سردرگمی سهامداران تالار شیشه‌ای و در نتیجه انگیزه کم آنها برای خرید سهم شد به طوری که در بازار امروز تنها 354 میلیون سهم به ارزش 59 میلیارد تومان داد و ستد شد و بیشتر حقیقی‌ها در فروش سهام مشارکت بیشتری داشتند.
نظرات بینندگان