arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۷۵۴۹
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۷ - ۱۰ خرداد ۱۳۹۴

حق الوکاله 20 میلیارد تومانی در یک استان!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون اول قوه قضاییه با انتقاد از حق الوکاله 20 میلیارد تومانی یک وکیل بابت پرونده ای در استان مرکزی گفت: معلوم است به دنبال چنین پول هایی فساد وجود دارد که دستگاه قضا باید با نظارت بیشتر از وقوع چنین مشکلاتی جلوگیری کند.
 
حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین اژه ای روز یکشنبه در آیین معارفه رییس کل دادگستری استان مرکزی افزود: دستگاه قضا باید حق مظلومانی که نه زبان برای گفتن، نه پا برای آمدن و نه سواد برای نوشتن دارند و حتی پولی ندارند که برای احقاق حق خود اقامه دعوا کنند را از ظالمان بگیرد و نباید حق ضعفای جامعه به خاطر ناتوانی پایمال شود.
 
اژه ای افزود: اگر مسوولان هر دستگاهی کوتاهی می کنند باید با مسوول خاطی برخورد شود تا دیگر شاهد چنین مشکلاتی در سطح جامعه نباشیم.
 
اژه ای در خصوص اعطای تسهیلات بانکی نیز گفت: بانک ها موظفند تسهیلات بیشتری به کارآفرینان بدهند و درصددیم این مشکل را در کل کشور و به خصوص در استان مرکزی حل کنیم تا صنعت هم به نفع نظام، صنعتگر، کارگران و مردم رونق بگیرد.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: امروز برخی متحجرین درصددند جمهوری اسلامی ایران را به قهقرا ببرند، آنان سخنان 35 ، 36 سال قبل را سرمی دهند و می گویند اگر بخواهیم مشکلات اقتصادی را حل کنیم چاره ای جز سازش با کدخدا نداریم.
 
اژه ای با تبریک اعیاد شعبانیه به خصوص سالروز تولد منجی عالم بشریت و تسلیت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) بیان کرد: با فضیلت ترین عبادات انتظار فرج است، و از اهداف ظهور آن حضرت تحقق عدالت در جامعه است، قوه قضاییه و مجموعه نظام نیز باید در این جهت تلاش خود را مضاعف کنند.
 
معاون اول قوه قضاییه با استناد به صلوات شعبانیه گفت: حجت های خدا بر روی زمین به مثابه کشتی هایی هستند تا ما را در شرایط سخت به ساحل نجات برسانند و هر کس از این کشتی عقب بماند، دچار زیان خواهد شد.
 
اژه ای افزود: در عصر انتظار، امام خمینی (ره) تمام وجودش را برای تحقق عدالت در جامعه، احیای اسلام ناب و عزت بخشیدن به مسلمانان هزینه کرد و نشان داد با ایمان واقعی، توکل به خدا و با دستانی خالی می توان مقابل همه قدرتها، با داشتن بالاترین قدرتها ایستاد و پیروز شد.
 
وی اظهارکرد: امام(ره) به ما یاد داد که قدرت برتر و بالاتر که همه هستی را آفرید خداوند متعال است و در صورتی که به او تکیه کنیم و از هیچ چیزی نهراسیم بطور حتم پیروز خواهیم شد.
 
وی با بیان اینکه هرجایی که ایستادیم دشمن عقب نشست و هر جایی عقب نشستیم، دشمن زیاده خواهی بیشتری کرد، گفت: امروز مقام معظم رهبری دقیقا مسیر امام (ره) را ادامه می دهند و به آن عمل می کنند.
 
معاون اول قوه قضاییه گفت: استان مرکزی، چهارمین استان صنعتی کشور است و برای رشد و توسعه بیشتر آن باید با برخی مشکلات سد راه، با تدبیر و همکاری دستگاه های اطلاعاتی، امنیتی، استانداری، انتظامی و همکاری همه جانبه دلسوزان و صاحبان تجربه و خبره مقابله کرد تا ضمن مجازات خاطیان، به تولید، صنعت و کارگران پرتلاش و زحمتکش ضربه نخورد.
 
لزوم پیشگیری از وقوع جرم
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز گفت: پیشگیری از وقوع جرم ، مهمترین وظیفه دستگاه های متولی کاهش ناهنجاری ها در جامعه است و باید مجدانه تلاش کنند ضمن کاهش حجم پرونده ها و جلوگیری از افزایش تعداد زندانیان، از تبعات منفی ناهنجاری ها نیز کاسته شود.
 
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی افزود: همه باید در اصل پیشگیری کمک کنند تا مسائلی از قبیل طلاق، دزدی، اعتیاد به موادمخدر و غیره که آمار کمرشکنی را به دستگاه قضایی و سازمان زندان ها تحمیل کرده است، بوجود نیاید.
 
وی بیان کرد: لایحه پیشگیری از وقوع جرم در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و پس از ایراداتی که شورای نگهبان به آن وارد آورد و رفت و برگشت از شورای نگهبان به مجلس ، اکنون در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال رسیدگی است.
 
وی گفت: مساله اصلاح مجرمان باید با تدبیر و نظارت دستگاه های ذیربط صورت گیرد تا پس از بازگشت به جامعه؛ اعمال خود را بدتر از قبل از سر نگیرند.
 
به گفته وی، سازمان بازرسی و نظارت، ستاد پیشگیری از وقوع جرم و جنایت ، حفظ حقوق بیت المال و سایر ستادهایی که در قوه قضاییه تشکیل شده اند باید بکوشند تا جلوی مفاسد گرفته شود.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: در اجرای اصل 44 قانون اساسی مشکلات و تبعات منفی زیادی بوجود آمده است و قرار نبوده کارخانه ها تعطیل شوند و مصادیق زمین خواری در جامعه نمود پیدا کند.
 
آیت الله دری نجف آبادی پیشنهاد داد: در قوه قضاییه 'هیات داوران' ایجاد شود و از تدابیر ائمه جمعه و نظرات حکیمانه نمایندگان ولی فقیه در استان ها برای پیشگیری از وقوع جرم و نیز برخورد با جرائم مختلف بهره برداری های لازم به عمل آید.
 
وی با بیان اینکه یک قاضی باید در کشف حقیقت و تمیز حق و باطل ؛ شجاع ترین، دلسوزترین و آگاه ترین مردم باشد ، ابرازامیدواری کرد: دستگاه قضایی استان مرکزی باید به عنوان شمشیر عدالت هر جا وارد شد ، دفع ظلم از مظلومان را باعث شود.
 
محمود زمانی قمی استاندار استان مرکزی نیزگفت: ارکان جمهوری اسلامی ایران با تبعیت از رهبر معظم انقلاب برای اعتلای میهن در یک مسیر گام می نهند و برای امنیت و آرامش مردم ، همه در کنار یکدیگر قرار دارند.
 
در این مراسم از تلاش پنج ساله حجت الاسلام والمسلمین حکمتعلی مظفری رییس کل قبلی دادگستری استان مرکزی قدردانی و حجت الاسلام والمسلمین قاسم عبداللهی به عنوان رییس کل جدید دادگستری استان مرکزی معرفی شد.
نظرات بینندگان