arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۷۹۱۱
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۶ - ۱۲ خرداد ۱۳۹۴

بورس با شاخص‌ مثبت به تعطیلات رفت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

اهالی تالار شیشه‌ای در حالی امروز به کار خود پایان دادند که شاخص‌های بورس با بازارگردانی محدود برخی حقوقی‌ها سبزپوش شدند. هر چند که به نظر می رسید بازار عمدتاً از سوی حقیقی‌ها نوسان می‌کند.

به گزارش فارس، امروز سه‌شنبه 12 خرداد 94، شاخص کل بازده نقدی و قیمت بورس اوراق بهادار تهران با افزایش 62 واحدی به رقم 63 هزار و 289 واحد رسید.
 
شاخص قیمت وزنی اما با 26 واحد رشد در رقم 26 هزار و 478 واحد ایستاد، در حالی که شاخص بازار اول با افزایش 17 واحدی عدد 45 هزار و 653 واحد را برای خود ثبت کرد.
 
شاخص بازار دوم نیز در این بازار با افزایش 302 واحدی با رقم 130 هزار و 659 واحد به کار خود پایان داد. طی امروز شاخص کل بازار فرابورس (آیفکس) نیز بدون تغییر همچنان در محدوده 710 واحدی ایستاد.
 
طی امروز بیش از 470 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در بورس تهران طی 58 هزار و 502 دفعه میان خریداران و فروشندگان دست به دست شد که ارزشی بالغ بر 74 میلیارد و 257 میلیون تومان را در این بازار رقم زد.
 
در عین حال سه نماد معاملاتی کشتیرانی ج.ا.ا، بانک ملت و فولاد مبارکه بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس تهران بر جای گذاشتند. این در حالی است که بانک ملت، بانک صادرات و همراه اول بالاترین تاثیر منفی برای شاخص کل بورس رقم زدند.
 
در بازار امروز همزمان با بازگشت برخی نمادهای معاملاتی از مجامع عادی سالیانه اقبال سهامداران را شاهد هستیم. در عین حال گروه‌های کوچک بازار همچنان میدان عرض اندام بورس‌بازان و حرفه‌ای‌های بازار در روزهایی که امکان کسب سود به راحتی وجود ندارد، شده است.
 
در بازار امروز انتظار برای تقسیم سود نقدی مناسب برای برخی شرکت‌های دارویی منجر به اقبال خریداران برای خرید سهام این شرکت‌ها شده است.
 
در عین حال در گروه سیمانی‌ها همسو با افزایش انتظارها برای افزایش نرخ مناسب سیمان برخی نمادهای معاملاتی با افزایش تعداد خریداران سهام مواجه شدند.
 
هر چند که طی روزهای اخیر دولت نسبت به این افزایش نرخ نظر مساعدی را نشان نداده است. دراین گروه مناسب شدن قیمت ها و انگیزه نوسان گیری منجر به تکاپوی برخی بورس بازها است. آنچه در بازار امروز بیش از هر چیز به چشم آمد تکاپوی معاملات حقیقی‌ها میان یکدیگر در بازاری بود که به نظر می‌رسد، حقوقی‌ها چندان در آن فعال نبودند.
 
حجم و ارزش معاملات بورس تهران امورز همچون روزهای قبل چندان دلچسب نبود و همچنان فضای انتظار بر تالار شیشه‌ای حاکم است.
نظرات بینندگان