arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۸۱۰۲
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۲۰ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۴

صهونیست ها منتظر هزاران موشک مقاومت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

" نقطه عطف ۱۵ " نام رزمایش شهری است که صهیونیست های ساکن مناطق اشغالی فلسطین را برای فرود احتمالی هزاران موشک مقاومت و حزب الله آماده می کند.

به گزارش العالم، رزمایش جبهه داخلی برای نخستین بار شامل برنامه های تمرینی درباره تسلط احتمالی حزب الله بر الجلیل علاوه بر سقوط هزاران موشک بر سرزمین های اشغالی صهیونیست نشین است.

مقام های صهیونیست می گویند این رزمایش که روز سه شنبه با دو بار به صدا درآمدن آژیر خطر در تمام فلسطین اشغالی به اوج خود رسید، به برخی احتمالات اطلاعاتی تکیه داشت مبنی بر اینکه در جنگ آینده ، مناطق اشغالی با موشکهایی مواجه می شوند که تاکنون مورد استفاده قرار نگرفته است. آنها پیش بینی می کنند که روزانه هزار موشک از سوریه ، لبنان وغزه و به تمام مناطق شلیک شود.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی ادعا کرد که "چالش ها اطراف ما روز به روز بیشتر می شود؛ بویژه موشکهایی که اغلب آنها از ایران تامین می شود. هنگامی که سخن از امنیت اسراییل به میان می آید ما بیش از هرچیز دیگر، به خود تکیه می کنیم".

رزمایش نقطه عطف ۱۵ همچنین برای نخستین باربرنامه تمرینی آمادگی در مقابل احتمال تسلط حزب الله بر شهرک های صهیونیست نشین در الجلیل و نیز تخلیه شهرکها در شرایط اضطراری را در بر می گرفت . میزان توان تیم های امدادرسانی و نجات، مقام های محلی و وزارتخانه های رسمی در هنگام کشته و زخمی شدن افراد و نیز نجات افراد از زیر آوار بخش دیگری از تمرین ها بود.

موشه یعالون وزیر جنگ اسراییل این رزمایش را "مانور چالش" توصیف کرد و افزود: بسیاری از حوادث روی می دهد و ما می خواهیم بایدها و نباید های چنین شرایطی را درک کنیم.

برخی ناظران اسراییلی تاکید کردند که همچنان برخی اشکالات بزرگ درخصوص سطح استحکامات و همکاری میان مقام های محلی در وضعیت فوق العاده وجود دارد. به این مشکلات باید به سخره گرفته شدن دستورات فرماندهی جبهه داخلی و صدای آژیر خطرها توسط صهیونیست های ساکن شهرک ها را اضافه کرد.

"اور هیلر" خبرنگار امور نظامی در شبکه ده اسراییل گفت: بسیاری از اسراییلی ها امروز بیش از هر بار دیگر این رزمایش را به سخره گرفتند و پیش بینی کرد که میزان مشارکت مردم در رفتن به سمت پناهگاهها از ۳۰ درصد تجاوز نکند.

همزمان با رزمایش جبهه داخلی اسراییل، مانور نیروی دریایی این رژیم در شمال برای انجام عملیاتی در سواحل اسراییل نیز برگزار شد.
نظرات بینندگان