arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۸۱۲
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۵ - ۰۹ اسفند ۱۳۸۹

اژه ای: رفت و آمد و ارتباطات تلفني و غيرتلفني موسوی و کروبی مسدود شده

سخنگوي قوه قضاييه در بخشي از نشست خبري‌اش با خبرنگاران و در پاسخ به سوالي اعلام كرد كه ارتباطات تلفني و غيرتلفني سران فتنه مسدود شده و اكنون آنها در محدوديت به سر مي برند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنگوي قوه قضاييه در بخشي از نشست خبري‌اش با خبرنگاران و در پاسخ به سوالي اعلام كرد كه ارتباطات تلفني و غيرتلفني سران فتنه مسدود شده و اكنون آنها در محدوديت به سر مي برند.

به گزارش خبرگزاری انتخاب، در ادامه نشست خبري اين هفته سخنگوي قوه قضاييه خبرنگاري با اشاره به برخورد قوه قضاييه با عوامل فتنه طرح سوال كرد كه برخي موضوع حصر خانگي سران فتنه را مطرح مي‌كنند كيفيت رسيدگي به اتهامات آنان چگونه است؟ محسني اژه‌اي در پاسخ گفت: فتنه زماني است كه قضايا مبهم باشد و مرزها روشن و شفاف نباشد امروزه قضايا روشن شده است، تحريكات بيگانگان اجانب واضح و روشن است و اكنون ضد انقلاب به صورت عريان به ميدان آمده و طبيعي است كه از اين به بعد سياست برخورد با آنها نيز متفاوت خواهد بود. البته با روشن شدن قضايا بسياري، از اقدامات ضد انقلابان و اجانب برائت حاصل كرده و مي‌كنند كه اين فضا درست است.

محسني اژه‌اي با بيان اينكه برخوردي نشده يا نخواهد شد درست نيست، گفت: اقدام و برخورد شده است، اقدام قضايي نيز صورت گرفته، اتمام حجت‌ها و هشدارها انجام شده و مجموعه اينها سبب شده كه اين جريان رسوا شود و آنان نه تنها جايگاهي در ميان مردم ندارند بلكه ضد انقلاب‌ها نيز آنها را مسخره مي‌كنند.

سخنگوي قوه قضاييه خاطرنشان كرد: در خصوص سران فتنه پس از اتمام حجت‌ها در قدم اول ارتباطات آنها اعم از رفت و آمد و ارتباطات تلفني و غيرتلفني آنان مسدود شده و اگر چنانچه اقتضائات فراهم شود قدم‌هاي بعدي نيز برداشته خواهد شد و اكنون آنها در محدوديت به سر مي برند.

خبرنگاري از سخنگو دستگاه قضايي، سوال كرد كه آيا دستگاه قضايي بنا ندارد به اتهامات «فائزه هاشمي» كه در روزهاي اخير نيز دستگير شده بود رسيدگي كند؟ محسني اژه‌اي پاسخ داد: اخيرا گفته شد كه وي دستگير و آزاد شده است ولي از ناحيه نيروي انتظامي در خصوص وي نه گزارشي به صورت رسمي به قوه قضاييه واصل شده و نه كسي را تحويل داده‌اند. من نيز شنيدم كه وي را حدود يكي دو ساعت در يكي از خيابان‌ها نگه داشته‌اند. به قوه قضاييه هيچ گزارش رسمي از ناحيه نيروي انتظامي و يا هركسي كه وي را مورد سوال و جواب قرار داده نرسيده است.

سخنگوي دستگاه قضايي در پاسخ به سوالي مبني بر دستگيري عوامل به شهادت رسيدن «صانع ژاله» گفت: به دليل اينكه تحقيقات اين پرونده تكميل نشده و به قوه قضاييه ارسال نشده اطلاعات دقيقي در اين خصوص ندارم.

سخنگوي قوه قضاييه در مورد كاهش زمان رسيدگي به پرونده‌ها در دستگاه قضايي گفت: زمان رسيدگي‌ها كاهش يافته ولي بايد كمتر شود يكي از دغدغه‌هاي قوه قضاييه از سال‌هاي دور اين بوده كه اگر مردم تظلم‌خواهي و يا طرح شكايتي مي‌كنند به پرونده آنها سريع‌تر رسيدگي شود زيرا اين امر هم به نفع قوه قضاييه و هم به نفع مردم خواهد بود اما اين موضوع مستلزم موارد متعددي از جمله داشتن نيروهاي قضايي و اداري به اندازه كافي است.

وي ادامه داد: در اين زمينه مشكل قوه قضاييه جدي است و انشاءالله دولت و مجلس در اين زمينه نگاه ويژه‌اي به قوه قضاييه كنند و اگر قوه قضاييه را در بودجه در خصوص افزايش نيرو و امكانات ياري نكنند مشكلات كماكان به قوت خود باقي خواهد ماند. براساس آمار ارائه شده قوه قضاييه دو هزار كارمند از پست‌هاي مصوب كم دارد.

سخنگوي قوه قضاييه تاكيد كرد: در خصوص بودجه قوه قضاييه با توجه به كسري‌هاي متفاوت در سالهاي گذشته نياز است جهشي در بودجه صورت گيرد اگر دولت و مجلس جهشي دربودجه قوه قضاييه اعمال كنند بسياري از مشكلات حل خواهد شد.

خبرنگاري با بيان اينكه عده‌اي در خارج از كشور جريان فتنه و ضد انقلاب را در داخل به عنوان مثال «شيرين عبادي» همراهي مي‌كنند از سخنگوي قوه قضاييه سوال كرد كه آيا قوه قضاييه آنها را محاكمه خواهد كرد؟ محسني اژه‌اي پاسخ داد: كساني كه مرتكب جرم شده و تبعه ايران هستند حتي اگر در خارج از كشور باشند و عليه ايران مرتكب جرم شوند، اين موضوع قابل پيگيري است و اقدام نيز خواهد شد و اين روسياهي است كه براي آنان باقي مي‌ماند.

محسني اژه‌اي تاكيد كرد: حتما براي اين افراد پرونده تشكيل خواهد شد و آنها بايد تعقيب شوند و اگر به ايران نيز بيايند محاكمه خواهند شد.

محسني اژه‌اي در خصوص آخرين نتايج پرونده انبوه‌سازان شفق اظهار كرد: اهتمام قوه قضاييه اين است كه مردم به حق و حقوق خود برسند متهماني كه در اين پرونده‌ها بيشتر مرتكب جرم شده‌اند اكنون در زندان به سر مي‌برند. قوه قضاييه تلاش كرد علاوه بر مجازات مجرمان مردم نيز را به حق خود برساند. رييس قوه قضاييه شخصا در اين خصوص جلسه گذاشتند و دادستان تهران و رييس دادگستري استان تهران را خواستند و قاضي جديدي را نيز براي اين پرونده قرار دادند. همچنين به كميته سه نفري كه هنوز در خصوص برخي مسال مشاوره مي‌دهند تاكيد كردند كه موضوع را پيگيري كنيد.

وي افزود: اكنون مشكلات در اين زمينه مشخص شده اموال مشخص شده و در اين خصوص برنامه‌ريزي‌هايي صورت گرفته است. در 509 مورد افراد فراخوان شده‌اند و با آنها صحبت شد و پروژه‌ها آرام آرام تحويل آنها داده مي‌شود. تعدادي پنج‌شنبه هفته قبل تحويل داده شد و تعدادي نيز پنج‌شنبه هفته جاري تحويل داده مي‌شود. ما از كساني كه شاكي اين پرونده هستند درخواست مي‌كنيم كه دادگاه را براي رسيدگي به اين پرونده همراهي كنند.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۶
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۲ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۰
0
7
بدون محاکمه؟؟؟
چه کشوری داریم بابا!
بقول معروف
مملکته داریم
معصومی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۰
2
1
آقای اژهای حتماًاین کاررابکنید.چون خدمت به اسلام ازاین بالاتر نیست همین آقایان اگر قبلاکه دررأس امور بودند نسبت به ظلم هایی که به غیر خودیها می شدبانک برمی آوردندامروزبه این سرنوشت مبتلا نمی شدند ولی ازانتقام خدای خوب خودم مطمین هستم
saeed
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۳۹ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۲
1
1
مرگ بر منافقان فتنه گر اول محاكمه بعد اعدام به كمك خدا
انشاء ا...
نظرات بینندگان