arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۸۲۲
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۶ - ۰۹ اسفند ۱۳۸۹

تعطیلی پنجشنبه مدارس ابتدایی تصویب شد

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تصویب تعطیلی روز پنجشنبه مدارس ابتدایی در شورای عالی آموزش و پرورش، گفت: بعد از امضای رییس جمهور تعطیلی پنج شنبه‌ها ابلاغ و از سال90 اجرا می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تصویب تعطیلی روز پنجشنبه مدارس ابتدایی در شورای عالی آموزش و پرورش، گفت: بعد از امضای رییس جمهور تعطیلی پنج شنبه‌ها ابلاغ و از سال90 اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا حاجی بابایی در حاشیه همایش بزرگ بهار تربیت در تحول بنیادین و تجلیل از 3 هزار مربی پرورشی شهرستانهای استان تهران كه صبح امروز در تالار كشور برگزار شد، همچنین درباره بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان در سال آینده، گفت: هیچ قانونی در این رابطه نداریم، البته درباره كارمندانی كه با مشكلاتی روبرو هستند، باید طرحی ارایه شود، اما بازنشستگی پیش از موعد قانون نیاز دارد و در دولت هم طرحی در اینباره به تصویب نرسیده است.

راه‌اندازی اردوگاه ملی در 32 استان

حاجی بابایی در پاسخ به ایسنا درباره توسعه اردوگاه‌های تفریحی آموزش و پرورش، گفت: راه اندازی 32 اردوگاه ملی را در دستور كار داریم، چرا كه در برخی استانها اردوگاه تفریحی وجود ندارد، لذا در تعریف جدید در هر استان یك اردوگاه ملی راه اندازی خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از گفت‌و‌گوی خود در پاسخ به ایسنا درباره پرداخت نشدن اعتبارات نان یارانه‌ای مدارس نیز گفت: باید این موضوع را بررسی كنیم.

آمادگی 120 هزار مدرسه برای اسكان نوروزی معلمان

وی با اشاره به برنامه‌های اسكان نوروزی معلمان، گفت: 120 هزار مدرسه كشور آماده اسكان نوروزی معلمان هستند و بسیاری از مدارس برای این امر به صورت ویژه تجهیز شده‌اند.

حاجی بابایی با اشاره به پوشش كارت «سخا» برای معلمان، تصریح كرد: فروشگاه‌های عرضه كننده كالا با كارت سخا را افزایش داده‌ایم، به عبارت دیگر تعداد این مراكز در استانها به حدی افزایش یافته كه مشكلات فرهنگیان را حل كند، البته این كارت یك مدیریت می‌خواهد كه تنظیم آن با خود فرهنگیان است.

وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگر سخنان خود، تصریح كرد: نظام تعلیم و تربیت اسلامی با موفقیتهای كسب شده، توانسته زیرساختهایی ایجاد كند كه طی آن امروز شاهد افتخارات دانشمندان هسته‌ای و پزشكی كشور هستیم.

تصویب «سند ملی آموزش و پرورش» تا پایان اسفند

وی با بیان اینكه راهی كه پیش روی ماست بیشتر از راهی است كه پیوده‌ایم و لازم است سریعتر و با نشاط تر در این راه قدم برداریم، گفت: در این راستا بررسی سند ملی آموزش و پرورش در شورای عالی انقلاب فرهنگی در دستور كار قرار گرفت و با جلساتی كه برگزار می‌شود تا پایان اسفند ماه به تصویب خواهد رسید تا بعنوان نقشه راه در اختیار آموزش و پرورش قرار بگیرد.

وی درباره برنامه‌های آموزش و پرورش برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس، گفت: آسیبهای اجتماعی دلیل بر این است كه كاستی‌هایی در مجموعه جامعه وجود دارد كه یكی از این مجموعه‌ها آموزش و پرورش است و زمانی كه دانش آموز دچار آسیب اجتماعی می‌شود باید دلایل آن بررسی شود، لذا مسایلی چون اقتصاد، دولت یا خانواده در این امر تاثیرگذار بوده و نیازمند آسیب شناسی است.

حاجی بابایی با بیان اینكه برای حل این گونه مسایل مراكز مشاوره ویژه دانش آموزان و خانواده‌ها وجود دارد، اظهار كرد: در سراسر كشور 22 هزار مشاور و 47 هزار مربی تربیتی، در جهت رفع و مشكلات و آسیب‌های اجتماعی دانش آموزان فعالیت می‌كنند.

وی تصریح كرد: در هر زمان آسیب اجتماعی در جامعه وجود دارد و هنر ما در این است كه این آسیبها را كاهش دهیم، اگر نظام تعلیم و تربیت تقویت شود می‌تواند از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری ‌كند.

وزیر آموزش و پرورش در خاتمه با اشاره به طرح ورزش مدارس نیز، اظهار كرد: یكی از طرح‌های ورزش مدارس طرح شنا بود كه در حال اجراست، اولویت بعدی راه‌اندازی مدارس ورزشی در سراسر كشور است كه پیش بینی می‌كنیم تا سال آینده 500 مدرسه ورزشی در كشور ایجاد شود، چراكه یكی از راههای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در مدارس خواهد بود.
نظرات بینندگان