arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۸۳۸۸
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۲۱ - ۱۵ خرداد ۱۳۹۴

پایان یک دور مذاکره ایران و امریکا ؛ ادامه نشست های کارشناسی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مذاکره معاونان وزیران خارجه ایران و آمریکا در وین برای بررسی روند نگارش متن توافق جامع پس از یک ساعت ونیم پایان یافت و کارشناسان به بحث های خود همچنان ادامه می دهند.

سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی روز پنج شنبه با همتایان اروپایی، روس و چینی خود به طور جداگانه دیدار و درباره روند نگارش متن توافق جامع رایزنی کردند.

وندی شرمن که از روز نخست این دور از مذاکرات - پنج شنبه - در وین حضور داشته در تماسی تلفنی با جان کری گزارش کاملی از روند مذاکرات را به وزیر خارجه امریکا داده است.

همزمان با نشست معاونان وزیران خارجه ایران و امریکا، تیم های کارشناسی هم کار بر روی ضمائم را ادامه دادند. این گفت و گو ها که به ریاست حمید بعیدی نژاد و استفان کلمنت انجام می شود ، بعدازظهر هم ادامه خواهد داشت.

نشست عمومی با معاونان وزیران خارجه کشورهای 1+5 آغازگر برنامه های هیات مذاکره کننده ایران در ششمین دور از مذاکرات برای نگارش متن توافق بود. این نشست به ریاست عراقچی و اشمید انجام شد.

ماری هارف سخنگوی وزارت خارجه امریکا شب گذشته گفت که «مسائل باقی مانده در راه رسیدن به توافق عبارتند از دسترسی و زمان بندی کاهش تحریم ها در قبال اجرای اقدامات متقابل هسته ای از سوی ایران.»

وی افزود: «مبنای کار، همانطور که ایرانی ها هم قبول کرده اند، چارچوب مورد توافق در لوزان است و بر آن اساس، مذاکره کنندگان در حال برگردان محورهای موجود در این بیانیه به جزئیات مربوط به دسترسی ها و بخش سیاسی توافق هستند.»
نظرات بینندگان