arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۹۱۶۶
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۰۸ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۴

نرخ واقعی آپارتمان‌های ارزان‌قیمت در پایتخت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک میلیون و 500 هزار تومان، قیمت قطعی هر متر مربع از یک واحد مسکونی 2 سال ساخت 54 متری در خیابان هاشمی از سوی سامانه بازار املاک ایران معرفی شده که روز گذشته به فروش رسیده است.

به گزارش دنیای اقتصاد، همچنین واحد دیگری به متراژ 72 متر، 2 سال ساخت در خیابان جوادیه (خیابان اکبری) متری یک میلیون و 659 هزار تومان، یکشنبه گذشته به خریدار تحویل داده شده است. علاوه براین مالکی واحد 90 متری یک‌سال ساخت خود را متری 2 میلیون تومان در بازار فروش به متقاضی تحویل داد. واحد مذکور در محله وحیدیه در خیابان مهدی واقع شده است.

از سوی دیگر 2 میلیون و 200 هزار تومان ارزش هر متر مربع واحدی 6 ساله به متراژ 45 متر مربع در خیابان ولیعصر شمالی است، البته این واحد روز پیش در بازار خرید و فروش معامله شد. خریداری در حوالی میدان محمدیه بابت خرید یک واحد مسکونی 60 متری نوساز در ازای هر متر ، 2 میلیون و 30 هزار تومان به فروشنده پرداخت کرد.

فایل‌های مذکور نمونه‌ای از معاملات یکشنبه گذشته در بازار مسکن مناطق مختلف تهران است که جزئیات آنها در سامانه بازار املاک ایران ثبت شده است.

همان‌طور که اشاره شده است هنوز فایل‌های ارزان‌قیمت در بازار خرید و فروش عرضه می‌شود و با وجود این دسته از فایل‌های فروشی متقاضیانی که از قدرت مالی ضعیفی برخوردار هستند هنوز امید به صاحبخانه شدن را از دست نداده‌اند.

از طرف دیگر در مقابل این واحدهای ارزان‌قیمت تعداد انگشت‌شماری واحد مسکونی که قیمت قطعی فروش آنها بیش از متوسط قیمت (متری 4 میلیون تومان) تعیین شده است، خرید و فروش شده است.

برای مثال: در کاشانک یک واحد مسکونی 160 متری یک‌سال ساخت متری 7 میلیون و 500هزار تومان معامله شده است.

همچنین 6 میلیون و 350 هزار تومان به عنوان قیمت قطعی فروش واحدی به متراژ 95 متر مربع، یک‌سال ساخت در خیابان یوسف‌آباد در محدوده جهان‌آرا ثبت شده است.

7 میلیون و 600 هزار تومان ارزش هر متر از واحدی 48 متری یک‌ساله در خیابان چهارم گیشا است که خریداری راضی به پرداخت این مبلغ شده است.

نرخ واقعی آپارتمان‌های ارزان‌قیمت در پایتخت
نظرات بینندگان