arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۹۲۸۹
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۶ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۴

وزش باد و گرد و خاک در تهران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از وزش باد و گرد و خاک در تهران طی امروز و فردا خبر داد.

احد وظیفه گفت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی، طی امروز درساعات بعد ازظهر و اوایل شب برای سواحل دریای خزر، دامنه‌های البرز و زاگرس مرکزی و در روز پنج شنبه برای سواحل دریای خزر و دامنه‌های البرز، افزایش ابر و بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی از وزش باد و گرد و خاک در برخی از نقاط کشور خبر داد و افزود: طی امروز و فردا در مناطقی از استان‌های تهران، قم، مرکزی، البرز و بخش‌های جنوبی سمنان و شمال اصفهان باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. طی سه روز آینده در نواحی شرق و جنوب شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و توفان گرد و خاک رخ خواهد داد و برای جنوب غرب، برخی مناطق غرب و جنوب کشور پدیده باد و گرد وخاک پیش‌بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اثر توفان حاره‌ای، اظهار کرد: با توجه به اثر توفان حاره‌ای، از چهارشنبه تا پایان هفته جاری دریای عمان مواج و توفانی خواهد شد و طی سه روز آینده بارش‌های رگباری در بخشهایی از جنوب استان سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان پیش‌بینی می شود.

وظیفه درمورد هوای تهران نیز اظهار کرد: امروز، چهارشنبه(20 خردادماه) هوای استان تهران کمی ابری، در بعد از ظهر افزایش ابر و بارش پراکنده در پاره‌ای نقاط رعد و برق همراه با باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دما در این روز 36 و 27 درجه سانتیگراد خواهد بود.

وی در پایان گفت: هوای تهران در روز پنجشنبه (21 خردادماه) کمی ابری تا نیمه ابری و بارش پراکنده در پاره‌ای نقاط رعد و برق و احتمال باد و گرد و خاک خواهد بود. بیشترین دمای این روز 36 و کمترین آن 27 درجه پیش‌بینی می‌شود.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان