arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۹۳۱۷
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۸ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۴

وزیر کشور: کسی را که دست به بیت المال بزند بیچاره می کنم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر کشور با هشدار تند به معاونین عمرانی استانداران کشور گفت: اگر بفهمم کسی دست به بیت المال زده است، فرد را رها نمی کنم و آن را بیچاره کرده و از زندگی ساقط می کنم.

 عبدالرضا رحمانی فضلی دقایقی قبل در جمع معاونین عمرانی استانداری کشور با انتقاد تند از برخی دست درازی ها به اموال بیت المال در برخی از استانهای کشور و همچنین با اشاره تلویحی به خبر منتشر شده روز گذشته از پروژه تعاونی مسکن در کرج گفت: اگر بدانم و بفهمم که معاونی به بیت المال دست درازی کرده آن را رها نمی کنم و بیچاره اش می کنم و از زندگی ساقطش می کنم و تا قران آخر را از او می گیرم. چرا باید به اسم صندوق خیریه و قرض الحسنه از شهرداری ها و فرمانداری ها پول بگیرند؟

وی افزود: چرا گزارشی از کمیسیون ماده۱۰۰ تاکنون به دست من نرسیده است؟ آقایان می روند می نشینند ماهی ۲-۳ میلیون تومان حقوق می گیرند بعلاوه هدیه، آن وقت نتیجه آن کلی تصرفات و دست درازی به زمین ها است. به تازگی گزارشی از یک استان آمده که وزارت کشور تعاونی مصرف ایجاد کرده در حالی که این اقدامات بعید نیست و اگر اقدامی قرار باشد انجام شود فقط با امضای شخص معاون وزیر کشور ممکن است.

رحمانی فضلی به موضوع عزل شهرداران اشاره کرد و گفت: هم باید به شهرداران احترام گذاشت و هم به اعضای شورای شهر. اما چرا یک شهرداری که ۶ ماه قبل با رای اعضای شورا شهردار شده، یک مرتبه با همان اعضا استیضاح می شود؟ بعدا می فهمیم که شهردار نتوانسته خرده فرمایشات آقایان را انجام دهد که در این خصوص باید استاندار و فرماندار هم پاسخگو باشند.

انتقاد بعدی وزیر کشور به استانداری ها بود و گفت: شنیده ام که پول و بودجه به دهیاری داده می شود و بعد می گویند ۵۰ درصد را برگردان به استانداری که این یک تخلف آشکار است و ما در این خصوص به روستاها بازرس اعزام کردیم.

وزیر کشور در پایان گفت: اگر بفهمم و گزارش دهند تخلفی در حوزه عمرانی و استانداری رخ داده به سرعت معاون عمرانی استاندار عزل و اگر استاندار هم اطلاع داشته باشد وی هم عزل می شود.
منبع: مهر
نظرات بینندگان