arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۹۴۵۰
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۵ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۴

درگیری مسلحانه ناجا با سوداگران مرگ

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرمانداه انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف بیش از یک تن و ۷۳۹ کیلوگرم مواد مخدر و دستگیری ۸ قاچاقچی در این استان خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سردار حسین رحیمی اظهار داشت: در دو درگیری مسلحانه ماموران انتظامی با قاچاقچیان مسلح در شهرستان‌های ایرانشهر و زاهدان، یک تن و ۷۳۹ کیلوگرم مواد مخدر کشف و ۸ قاچاقچی دستگیر و ۶ دستگاه خودروی سبک نیز توقیف شد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: ماموران انتظامی شهرستان ایرانشهر در راستای مبارزه با قاچاقچیان و سوداگران مرگ با استفاده از اقدامات تخصصی و پشتیبانی‌های فنی از فعالیت باند قاچاقچیان مواد مخدر که با استفاده از دو دستگاه خودروی تیز رو اقدام به حمل و جا‌به جایی مواد مخدر در سطح گسترده می‌کردند، با خبر شدند.

این مسئول ادامه داد: پس از شناسایی دقیق محل تردد خودرو پژو ۴۰۵ حامل مواد مخدر توسط ماموران، بلافاصله تیم‌های عملیاتی پلیس وارد عمل شده و به خودروی حامل مواد مخدر دستور ایست داده که راننده بدون توجه به دستور پلیس و با تیراندازی قصد فرار داشته که با اقدام به موقع ماموران، خودرو توقیف و در بازرسی دقیق از این خودرو ۲۰۰ کیلوگرم تریاک را کشف و یک قاچاقچی را دستگیر کردند.

وی ادامه داد: ماموران انتظامی شهرستان ایرانشهر در ادامه این عملیات پس از شناسایی محل دپو مواد مخدر با هماهنگی مرجع قضایی و با اعزام یگان‌های عملیاتی محل مورد نظر را محاصره و در بازرسی دقیق از این مکان، مقدار ۷۸۲ کیلوگرم تریاک، ۶۰ کیلوگرم حشیش، یک قبضه سلاح غیرمجاز و مهمات مربوطه را کشف و ضمن توقیف یک دستگاه خودروی تویوتا از سوداگران مرگ، تعداد ۴ قاچاقچی را نیز دستگیر کردند.

سردار رحیمی با اشاره به اجرای یک عملیات موفق پلیسی در شهرستان زاهدان افزود: در این عملیات ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با توجه به دریافت گزارشاتی در خصوص فعالیت یک باند توزیع کننده مواد مخدر در زاهدان، اقدامات تخصصی و شناسایی محل تردد اعضای این باند را در دستور کار خود قرار دادند.

وی گفت: شب گذشته پس از حدود یک ماه اقدامات تخصصی، ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر اعضای این باند را که با استفاده از دو دستگاه خودروی تویوتا وانت و دو دستگاه سواری پژو در محور زاهدان ـ بم در حال جا‌به‌جایی مواد مخدر بودند را شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه و استفاده از موانع فیزیکی این خودروها را توقیف کرده و ضمن دستگیری ۴ قاچاقچی، مقدار ۶۹۱ کیلوگرم تریاک را کشف و ضبط کردند.
نظرات بینندگان