arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۹۵۲۷
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۰ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۴

آمریکایی‎ها نمی‎خواهند توافق صورت بگیرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است آمریکایی‎ها دست به کارهایی غیرمعقول می‎زنند تا توافق به سرانجام نرسد.

ابراهیم آقامحمدی در گفت‎وگو با ایسنا، درباره مذاکرات ایران با گروه 1+5 اظهار کرد: با توجه به زیاده‎خواهی‎های غیرمعقول و غیرمنطقی آمریکایی‎ها خیلی نمی‎توان به نتیجه‎ی مذاکرات خوش‎بین بود.

وی تصریح کرد: آنها حتی به بحث‎هایی که در بیانیه لوزان هم آورده‎اند، پایبند نیستند. مثلاً بازهم خواستار کاهش سانتریفیوژها در فردو هستند و می‎گویند تحریم‎ها برداشته نمی‎شود بلکه متوقف خواهد شد.

آقامحمدی تأکید کرد: آمریکایی‎ها با روندی که در پیش گرفته‎اند به زبان بی‎زبانی می‎گویند که دوست ندارند توافق صورت بگیرد.

نماینده مردم خرم‎آباد در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: ما نباید غفلت کنیم و باید دنبال توافق خوب و در شأن ملت ایران باشیم و اینکه به نفع طرفین باشد.

وی یادآور شد: قرار بود در مقابل اعتمادسازی ما، تحریم‎ها لغو شد و اگر این‎گونه نباشد که توافق خنده‎دار است. می‎گویند پول‎هایی که قرار است برگشت داده شود را هم باید با نظر آنها هزینه کنیم و این به‎هیچ‎وجه شدنی نیست و نمی‎خواهند توافق صورت بگیرد.

آقامحمدی با تأکید بر این‌که «با زیاده‎خواهی غربی‎ها به توافق خوش‎بین نیستم» اضافه کرد: غربی‌ها دنبال این هستند که بگویند ایران را تسلیم و مجبور کردیم براساس چیزی که ما می‎گوییم رفتار کنند و در مقابل هم تحریم‎ها را لغو نکردیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی تأکید کرد: تیم مذاکره‎کننده و مردم ما زیر بار خواسته‎های غیرمنطقی نمی‎روند و بهتر است طرف مذاکره کننده از این خواسته‎ها دست بکشد و کوتاه بیاید.
نظرات بینندگان