arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۹۶۰۱
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۲۰ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۴

این سیاستمداران همدست داعش هستند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس شورای عشایر انقلابی عراق اسامی سیاستمداران همدست با تروریست های داعش را افشا کرد. فیصل عساف در اظهاراتی مطبوعاتی گفت: «آنانکه مسیر را برای ورود داعش به کشور باز کردند افرادی چون احمد العلوانی(نماینده پارلمان سابق و اصلی ترین حامی تحصن ضد دولتی سنی های استان الانبار که به اعدام محکوم شد)، رافع العیساوی( وزیر دارایی سابق عراق)، عدنان الجمیلی المهنا( از عوامل تحصن ضد دولتی در الانبار) و علی حاتم سلیمان( رئیس عشیره دلیم در الانبار) هستند. در واقع منزل العیساوی ، العلوانی و الجمیلی محل بیعت با داعشی ها بوده است.»

وی افزود:«چهره هایی که بیعت آنان با تروریست های داعش از تلویزیون پخش شد از روسا و شخصیت های عشایری نیستند، آنان از بقایای رژیم سابق و برخی از افراد افراطی هستند... دیگر زمان چانه زنی و تحصن به سر آمده است، رهبران آن تحصن یعنی ابوریشه و علی حاتم سلیمان، فتنه گر بودند و نتیجه فتنه آنان نیز مصیب هایی است که این روزها مردم در الانبار با آن مواجه هستند در شرایطی که فتنه گران الانبار را ترک کرده اند و در اربیل، استانبول و امان اقامت دارند.»

وی افزود:«این افراد باید سزای اعمالشان را ببینند، ما آنان را محاکمه خواهیم کرد، عشایر آنان را به دلیل جرایمی که مرتکب شده اند مجازات خواهند کرد.»

نظرات بینندگان