arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۰۹۶۸۶
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۲۱ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۴
وزیر صنعت معدن وتجارت در بازدید از شرکت سایپا کاشان:

حضور دکتر جمالی باعث رفع مشکلات و خروج سایپا از بحران خواهد شد

وزیر صنعت معدن و تجارت در راس هیاتی به همراه استاندار اصفهان, نماینده مجلس مردم کاشان , آران و بیدگل و جمعی از مدیران ارشد دولتی شهر کاشان از خطوط تولید شرکت سایپا کاشان بازدید کردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 به گزارش سایپا نیوز, محمدرضا نعمت زاده, وزیر صنعت معدن وتجارت, رسول زرگرپور, استاندار اصفهان, عباسعلی منصوری, نماینده مردم کاشان, آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی, ابوالفضل صدرائیه, فرماندار کاشان, مهدی جمالی , مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا, اعضای هیات مدیره گروه خودروسازی سایپا و جمعی از مدیران و معاونان ارشد این گروه خودروساز و مدیران دولتی شهر کاشان ضمن حضور در شرکت سایپا کاشان از خطوط تولید این شر کت بازدید کردند.

در این مراسم وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به مشکل اصلی گروه سایپا در تامین نقدینگی گفت: حضور دکتر جمالی در این گروه با هدف رفع این مشکلات است و قطعا با کمک اعضای هیات مدیره و تمامی مدیران و کارکنان این گروه مشکلات مالی برطرف خواهد شد و سایپا از این وضع بحرانی خارج خواهد شد.

وی افزود:برنامه های بلند مدت سایپا مناسب تعریف و طراحی شده است ولی باید اصلاحاتی در این زمینه انجام شود و در تولید محصولات جدید افزایش داخلی سازی  بیشتر مد نظر قرار گیرد.

نعمت زاده با تاکید بر اهمیت صنعت خودروسازی گفت: این صنعت یکی از صنایع مهم و موثر در کشور است و وزارتخانه هم یکی از اولویت هایش رسیدگی به امورات این صنعت می باشد چرا که 20 درصد از ارزش افزوده صنعت از مجموعه خودروسازی و قطعات خودرو تامین می شود و لذا ضمن حفظ این وضعیت باید به فکر ارتقا آن باشیم.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس چشم انداز 1404 باید تا دو سال آینده 3 میلیون خودرو در کشور تولید شود که یک سوم آن برای مصارف داخلی و بقیه برای صادرات باشد و این کار بسیار سخت وسنگین است چرا که باید محصولات ما رقابتی تولید شود در غیر اینصورت نمی توانیم عملکرد خوبی داشته باشیم.

وزیر صنعت تصریح کرد: برای این کار باید اصلاح ساختار و کاهش هزینه ها را  در دستور کار قرار دهیم و شرکت های کوچک که در هم تنیده شده و در گذشته ایجاد شده اند را مورد جراحی قرار داد تا بتوانیم از این دوران سخت گذر کنیم.

وی افزود: علاوه بر این موارد باید به کارها سرعت دهیم  چرا که طولانی کردن پروژه ها باعث افزایش کیفیت نمی شود و لذا انجام مطالعات و طراحی در برنامه ها و پروژه های بزرگ باید در مدت زمان کوتاه صورت پذیرد.

نعمت‌زاده افزود: حضور قطعه‌‌سازان مختلف در سایپا کاشان کاهش هزینه‌ها، جلوگیری از ترافیک جاده‌ها و حمل و نقل را در بر دارد و لذا می توان با همکاری شرکت سایپا کاشان جهت حضور قطعه سازان در این شرکت استفاده بهتری نمود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: آبروی این صنعت بر عهده دستان کارگران و مهندسان خودروساز است ولذا باید همه در اعتلای این صنعت تلاش کنند و با بهبود کیفیت , کاهش هزینه ها  و بالا نگه داشتن وضع کیفی محصولات در افزایش رضایتمندی مشتریان کوشش کنند.

وی خاطر نشان کرد:راه‌اندازی شرکت های قطعه سازی منجر به اشتغال‌زایی و کاهش هزینه‌های اضافی و تولید ماشین‌آلات می‌شود و باید تولید خودروهای جدید با دیدگاه توسعه کارخانجات خودروسازی طبق بازار بین‌المللی که نیاز کمتری به آب دارند را در مناطق کویری انجام داد.

در این مراسم محمد رضا شیخ عطار مدیرعامل شرکت سایپا کاشان در ابتدا گزارشی از عملکرد این شرکت از زمان تاسیس تا کنون در زمینه های تولید محصولات مختلف و تاثیر گذاری آن در اشتغال منطقه , جذب نخبگان علمی , ایجاد ارزش افزوده در صنعت و صادرات محصول ارائه کرد.
نظرات بینندگان