arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۰۱۶۳
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۰۹ - ۲۶ خرداد ۱۳۹۴
استاندار تهران

"180میلیارد دلار از پولهای کشور بلوکه شده است"

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
استاندار تهران گفت: 180 میلیارد دلار از پول های کشور در خارج بلوکه شده است و از آنجا که امکان جابجایی پول نداریم کالاها را 15 تا 20 درصد گران تر می‌خریم.

به گزارش فارس، سیدحسین هاشمی در جلسه شورای اداری استان با تبریک نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان و امیدواری نسبت به بهره مندی از برکات ماه ضیافت الهی گفت:‌جلسات شورای اداری استان براساس نظر وزیر کشور هر سه ماه یکبار برگزار می شود که نخستین جلسه شورای اداری استان در سال 94 مصادف با معارفه نعمت الله ترکی به سمت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران است.

استاندار تهران ادامه داد: در مدتی که از فعالیت دولت یازدهم می گذرد اتفاقاتی در کشور رخ داده است که به نظر خیلی از کارشناسان بین المللی از جمله صندوق بین المللی پول کاهش تورم در ایران شبیه یک معجزه است.

وی افزود:‌ در این مدت تحریم های ظالمانه همچنان پابرجاست اما آنچه به این توفیق کمک کرد عنایت خداوند،توسل به ائمه اطهار و حرکت در مسیر هدایت مقام معظم رهبری است.

به گفته هاشمی، ‌حمایت شایسته رهبر معظم انقلاب اسلامی از دولت یازدهم و حضور افراد توانمند در دولت با حمایت مردم، موجب شد تا امروز با وجود تحریم ها شاهد آرامش و ثبات اقتصادی در کشور باشیم.

استاندار تهران با اشاره به تغییر نگاه دنیا به ایران بعد از روی کارآمدن دولت یازدهم گفت:‌تا پیش از این در تبلیغات گسترده و بیانیه ها ایران را حامی تروریست معرفی می کردند در حالیکه امروز در مبارزه با تروریست از ما کمک می خواهند.

وی ادامه داد:‌ دنیا متوجه شده است که ایران اسلامی را نمی توان شکست و با وجود مشکلات زیادی که کشورهای منطقه با آن رو به رو هستند اما رهبری شجاع و دولت مقتدر با حمایت های مردم در ایران،کشور ما را دارای شاخص های برتر کرده است.

هاشمی گفت:‌مردم ایران با حضور 73 درصدی خود در انتخابات 24 خردادماه 92 خواسته رهبری را عملی کرده و امروز حماسه اقتصادی که از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شده است قطعا رخ می دهد.

استاندار تهران در ادامه سخنانش با اشاره به نقش پر رنگ جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات 1+5 گفت:‌ ابرقدرت های دنیا به هیچ کشوری توجه نمی کنند اما در مذاکرات،پنج کشور دارای حق وتو هفت روز با نماینده کشورما به طور مستمر پای میز مذاکره مینشینند و این در تاریخ آمریکا سابقه نداشته است.

هاشمی افزود:‌ 180 میلیارد دلار از پول های کشور در خارج بلوکه شده است واز آنجا که امکان جابجایی پول نداریم کالاها را 15 تا 20 درصد گران تر می خریم.

وی در ادامه با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری گفت:‌ در هریک از انتخابات گذشته در استان تهران همواره در نتایج شائبه هایی مطرح شده است.

هاشمی با تاکید براینکه الکترونیک شدن انتخابات خیلی از مشکلات را از بین می برد، ادامه داد:‌ از زمان حضورم در استانداری تهران موضوع الکترونیک کردن انتخابات در تهران را مطرح کردم تا حداقل شائبه ها از میان برود و پس از طرح آن از سوی وزیرکشور در دولت، این موضوع در کلانشهرها به تصویب رسید.

استاندار تهران در ادامه سخنانش به موضوع اهمیت نصب پرچم در ادارات سطح شهر اشاره کرد و گفت:‌ زمانی که در برنامه "خندوانه" سیما حضور پیدا کردم موضوع نصب پرچم در سطح شهر به خصوص بر سر در ادارات استان مطرح شد و براین اساس انتظار دارم همه دستگاه های استان درب ورودی  خود را با پرچم جمهوری اسلامی ایران مزین کنند.

وی به موضوع اهمیت "تبسم " در میان مدیران نیز اشاره کرد و افزود:‌  همانطور که در روایات آمده است پیامبر گرامی اسلام همواره متبسم بوده اند و امیدوارم مدیران استانی نیز تبسم را فراموش نکنند که مایه آرامش ارباب رجوع است.

گفتنی است،در ادامه جلسه شورای اداری استان تهران،مراسم معارفه رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران برگزار شد.

در این مراسم نعمت الله ترکی،معاون پیشین برنامه ریزی و توسعه استان با حضور صالح ،معاون امور مجلس،استانها و پشتیبانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با اعطای حکم به سمت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان منصوب شد.
نظرات بینندگان