arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۰۲۰۸
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۲ - ۲۶ خرداد ۱۳۹۴

هشدار طالبان به ابوبکر البغدادی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

گروه طالبان در نامه ای به ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش هشدار داد که از ایجادجبهه جداگانه در افغانستان خودداری کند.

به گزارش ایرنا، در این نامه که روز سه شنبه منتشر شد، آمده است: تمام علما دینی، «امارت اسلامی» طالبان را تایید کرده اند، بنابر این ایجاد گروه موازی از سوی داعش در افغانستان ضروری نیست.

طالبان در این نامه گفته است که طالبان خیر داعش را می خواهد و این گروه هم نباید علیه طالبان صف جدیدی را بوجود آورد که باعث ناراحتی گروه طالبان بشود.

طالبان در این نامه خطاب به البغدادی تاکید کرده است که افراد وی نباید در بین نیروهای طالبان کینه و دو دستگی ایجاد کنند و آرزوی مخالفان گروه طالبان را بر آورده سازند.

طالبان در این نامه به داعش هشدار داده است که اگر افراد آنان برای طالبان مشکل ایجاد کنند به شهرت آنان صدمه جبران ناپذیر وارد خواهد کرد.

این در حالی است که پیش از این رهبر گروه تروریستی داعش گفته بود که تاریخ مصرف ملاعمر و طالبان به پایان رسیده است.

داعش پیش از این گروه طالبان را آلت دست 'آی اس آی' یا سازمان اطلاعاتی نظامیان پاکستان خوانده و علیه این گروه اعلام جهاد کرده بود.

تاکنون در درگیری های داعش و طالبان در استان های ننگرهار و فراه افغانستان ده ها تن از افراد دو طرف کشته و یا زخمی شده است.
نظرات بینندگان