arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۰۲۳۶
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۴ - ۲۶ خرداد ۱۳۹۴

اشتری: جمع آوری معتادان خیابانی ظرف 10 روز

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فرمانده نیروی انتظامی توضیحاتی را در خصوص آخرین وضعیت تشکیل پلیس کودک و نوجوان، طرح جریمه مشمولان غایب، جمع آوری معتادان متجاهر و غیره ارائه کرد.

سردار حسین اشتری در حاشیه همایش سراسری مدیران و معاونان وظیفه عمومی سراسر کشور که ظهر امروز در سازمان وظیفه عمومی ناجا برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت رسیدگی به طرح جریمه ریالی سربازی، گفت: برابر آمارها حدود 290 هزار نفر در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند که برای 50 هزار نفر از آنان پیامک تعیین تکلیف صادر شده که از این تعداد نیز برای 6200 نفر کارت صادر شده و حدود 2500 کارت دیگر نیز در دست آماده سازی است.

وی درباره اینکه چه تعداد از ثبت‌نام کنندگان واجد شرایط نبوده‌اند؟ به ایسنا، گفت: از این تعداد که مورد بررسی قرار گرفتند، حدود 2700 نفر از ثبت نام‌کنندگان واجد شرایط بهره‌مندی از این طرح تشخیص داده نشدند که پیامک تعیین تکلیف برای آنان نیز صادر شده است.

فرمانده نیروی انتظامی درباره اینکه آیا انگیزه‌های جوانان برای رفتن به سربازی افزایش یافته یا خیر؟ گفت: قانون لازم‌الاجراست و جوانان ذکور می‌بایستی به سربازی رفته یا وضعیت سربازی خود را مشخص کنند اما به طور کلی مراجعه جوانان در ماه‌های اخیر نشان دهنده اشتیاق آنان برای خدمت سربازی است.

آمادگی پلیس برای تشکیل پلیس اقتصادی

اشتری در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون سرانجام طرح تشکیل پلیس اقتصادی، اظهار کرد: پیش نویس این طرح سال گذشته تقدیم وزیر اقتصاد شد و من در حاشیه جلسه‌ای که چندی پیش با وی داشتم مجددا این موضوع را با شخص وزیر مطرح کردم که در صورت پذیرش این طرح از سوی وزارت اقتصاد، پلیس آمادگی کامل اجرای آن را دارد.

آمادگی پلیس برای جمع آوری معتادان خیابانی ظرف 10 روز

وی درباره برخورد پلیس با معتادان متجاهر و خیابانی نیز گفت: در صورت تامین کمپ‌های ترک اعتیاد و مراکز نگهداری از معتادان، نیروی انتظامی این آمادگی را دارد که ظرف مدت 10 روز تمامی این افراد را از سراسر کشور جمع‌آوری کند.

به گفته اشتری، پلیس تمامی محل‌ها و پاتوق‌هایی که معتادان ولگرد و متجاهر در آن حضور دارند را شناسایی کرده و تنها مشکل موجود این است که ظرفیت و محل لازم برای نگهداری آنان وجود ندارد.

فرمانده نیروی انتظامی درباره تشکیل پلیس کودک و نوجوان نیز گفت: با توجه به توجه ویژه‌ای که پلیس به موضوع کودکان و نوجوانان داشته و نیز گزارش‌هایی که از جرایم این حوزه به دست ما رسیده است، به دنبال آن هستیم که عرصه را به منظور انجام اقدامات پیشگیرانه در این حوزه مدیریت کنیم و هدف از تشکیل پلیس اقتصادی نیز همین است.

وی در پایان سربازان را سرمایه‌های گرانبها برای آبادانی کشور دانست و گفت: لازم است سامانه‌های وظیفه عمومی برای ارتقای ارائه خدمات به مشمولان تقویت شده و مراحل کم‌اثر در این سازمان نیز حذف شود.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان