arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۰۲۷۵
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۱۷ - ۲۶ خرداد ۱۳۹۴

وام قرض الحسنه میلیاردی بانک پارسیان برای خرید یک ساختمان!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وام قرض الحسنه میلیاردی بانک پارسیان برای خرید یک ساختمان به یکی از شرکت های زیر مجموعه «کاسپین» برای خرید ساختمان وام قرض الحسنه ای از یکی از سهام داران بانکی خود دریافت کرده است .

شرکت خدمات سیستم های کاربردی کاسپین یکی از اعضای خانواده گروه پارسیان که سهام دارانی متشکل از شرکت های تجارت الکترونیک پارسیان، بانک پارسیان ،لیزینگ پارسیان، سرمایه گذاری پارسیان ،گروه داده پردازی پارسیان ، توسعه ساختمانی پارسیان و برخی اشخاص حقیقی دارد و با سرمایه 80 میلیارد ریال فعال است، مبلغ 29 میلیارد و 734 میلیون ریال وام قرض الحسنه 36 ماهه از بانک پارسیان دریافت کرده تا صرف خرید ساختمان کند. البته تا دی ماه سال گذشته 5 قسط این وام نیز در گروه معوقات جا گرفته است و وام در سال 1392 گویا پرداخت شده است .

این شرکت به تازگی اعلام کرده برای طراحی ،ساخت ،راه اندازی ،تحویل تاسیسات زیر بنایی پروژه دیتا سنتر سمنان بانک پارسیان مبلغ 75 هزارو 918 میلیون ریال هزینه کرده است . البته این شرکت پیش دریافتی 42 میلیارد ریالی از بانک را نیز برای اجرای این پروژه در دی ماه سال گذشته دریافت کرده است.البته ظاهرا این رقم 50درصد مبلغ پروژه است .

کاسپین قراردادی به ارزش600 میلیون ریال با بانک آینده نیز منعقد کرده تا برای پهنای باند،تجهیزات و خدمات و پشتیبانی خدماتی را از شرکت لایرز برای آنها اجرا کند . بر پایه این گزارش طبق اطلاعات رسیده از این شرکت گویا کاسپین بناداردکه نمایندگی محصول مدیریت اسناد بانکی را از شرکت EASY دریافت کند البته برای این منظور کاسپین بالغ بر 166میلیون ریال نیز هزینه کرده است .
اما در لابه لای اطلاعات و اعداد این شرکت هزینه سفر آقای «و» به شرکت E- SERVICESE در کشور امارات به مبلغ بیش از 128 میلیون ریال محل مناقشه با بانک پارسیان است که گویا هنوز حل نشده است .

درآمد این شرکت از محل نگهداری و پشتیانیWAN شعب بانک پارسان تا دی ماه سال گذشته به 99 میلیارد و 733 میلیون ریال بالغ شده است .

ذکر این نکته ضروری است که ماده 129 قانون تجارت اذعان دارد که اعضاء هیات مدیره ومدیرعامل شرکت وهمچنین موسسات وشرکتهایی که اعضای هیات مدیره ویا مدیرعامل شرکت شریک یا عضو هیات مدیره یا مدیرعامل آنها باشند نمی توانند بدون اجازه هیئت مدیره درمعاملاتی که با شرکت یا به حساب شرکت می شود بطو رمستقیم یا غیرمستقیم طرف معامله واقع ویا سهیم شوند ودرصورت اجازه نیز هیات مدیره مکلف است بازرس شرکت را از معامله ای که اجازه آن داده شده بلافاصله مطلع نماید وگزارش آن را به اولین مجمع عمومی عادی صاحبان سهام بدهد وبازرس نیزمکلف است ضمن گزارش خاصی حاوی جزئیات معامله نظرخود را درباره چنین معامله ای به همان مجمع تقدیم کند .عضو هیات مدیره یا مدیرعامل ذینفع درمعامله د رجلسه هیئت مدیره ونیزدرمجمع عمومی عادی هنگام اخذ تصمیم نسبت به معامله مذکورحق رای نخواهد داشت. اما این شرکت با برخی سهام داران خود معاملاتی داشته که از بابت این معاملات بیش از 116 میلیارد ریال به بانک پارسیان و یک میلیارد ریال به تجارت الکترونیک پارسیان بدهی دارد .

نظرات بینندگان