arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۰۳۵۴
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۰ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۴

تخریب ۱۲ ویلای مجلل در هشتگرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ساوجبلاغ گفت: رسیدگی به پرونده‌های زمین خواری اولویت مجموعه قضاست.

حسن جهانشاهلو در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون 12 ویلای مجلل که به صورت غیرمجاز در اراضی کشاورزی هشتگرد ساخته شده بودند تخریب شدند.

وی افزود: هم‌چنین در دو هکتار از اراضی کشاورزی که به صورت غیرمجاز دیوارکشی شده بودند با تخریب دیوارهای احداثی از ادامه ساخت و ساز جلوگیری به عمل آمد.

جهانشاهلو با اشاره به این‌که ساخت ویلاهای تخریب شده در هشتگرد از پنج ماه پیش شروع شده بود، گفت: دادستانی با گزارش‌های مردمی، نیروی انتظامی و جهاد کشاورزی به این موضوع ورود پیدا کرد.

وی با تاکید بر این‌که دادستانی شهرستان ساوجبلاغ نگاه ویژه‌ای به موضوع تصرف اراضی ملی و از بین بردن اراضی کشاورزی دارد، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم در اسرع وقت به پرونده‌های زمین‌خواری رسیدگی کنیم و اجازه نمی‌دهیم زمین‌خواران در زمین‌هایی که تصرف کرده‌اند خواب راحت داشته باشند.

جهانشاهلو با تاکید بر این‌که پرونده‌های مرتبط با زمین‌خواری و رسیدگی به آن‌ها از اولویت‌های اصلی دادگستری استان و شهرستان ساوجبلاغ است، گفت: بر اساس ابلاغ به آژانس‌های املاک، کلیه بنگاه‌های سطح شهرستان مکلف شده‌اند بنرها و هشدارهای مربوط به پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز و تبعات آن را در دید عموم نصب کنند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ساوجبلاغ ادامه داد: بیشترین حساسیت مجموعه دادگستری اکنون به اراضی کشاورزی پایین اتوبان کرج به قزوین است که دارای زمین‌های بسیار مرغوبی است.

وی یادآور شد: متاسفانه نظارت جدی از ناحیه جهادکشاورزی به دلیل نبود امکانات مناسب، وجود ندارد، این اداره به عنوان اصلی‌ترین متولی ساخت‌وساز غیرمجاز در شهرستان ساوجبلاغ، فاقد لودر و بیل برای تخریب است و از نظر تعداد نیروی انسانی نیز در مضیقه قرار دارد.

این مقام قضایی در پایان با هشدار به متصرفان اراضی ملی و کسانی که زمین‌های کشاورزی را از بین می‌برند، گفت: همان‌طور که تاکنون این شهرستان در زمینه جلوگیری از تصرف اراضی ملی در استان پیشتاز بوده، موضوع تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز هم‌چنان با جدیت زیاد پیگیری خواهد شد و در روزهای آینده نیز موضوع تخریب‌های هکتاری در دستور کار دادستانی ساوجبلاغ قرار دارد.
نظرات بینندگان