arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۰۳۸۳
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۲ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۴

ردپای ٢مظنون کانادایی در قتل پسر ایرانی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دومین ایرانی ساکن تورنتو کانادا در یک هفته اخیر در این کشور به قتل رسید. پلیس کانادا با انتشار تصویر یک زن و مرد جوان کانادایی آنها را به‌عنوان مظنونان اصلی قتل مرموز پسری به نام «سینا پارسی» معرفی کرد. تحقیقات پلیسی برای دستگیری این مظنونان درحالی آغاز شده است که هنوز علت اصلی مرگ این پسر ایرانی در‌ هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

وقتی روز سه‌شنبه ١٢ خردادماه پسر ٣٢ساله‌ای در تورنتو کانادا ناپدید شد هیچ‌کس تصور نمی‌کرد او یک ایرانی باشد. «سینا پارسی» که در جریان تحقیقات پلیس تورنتو مشخص شد قربانی یک جنایت شده، دومین ایرانی است که از هفته گذشته تاکنون در تورنتو کانادا به قتل رسیده است. پیش از این نیز یک زن مهندس ایرانی به نام «مریم‌رشیدی»، وقتی در یک پمپ‌بنزین در تورنتو مشغول کار بود، در جریان حمله ٢ مرد سارق توسط خودروی آنها زیر گرفته شد و به قتل رسید.

پلیس در جست‌وجوی یک ایرانی گم شده
ساعت ١١:٢٠ دقیقه سه‌شنبه‌شب هفته گذشته بود که سینا پارسی آخرین بار درحال ترک محل برگزاری یک مسابقه فوتبال با خودرو وانت مشکی‌رنگ برند داج رم، در منطقه teston road تورنتو دیده شد. بعد از آن شب وقتی پلیس در جریان ناپدید شدن این پسر ایرانی قرار گرفت، تحقیقات خود را برای رازگشایی از این ماجرا آغاز کرد. تا این‌که ظهر روز پنجشنبه کیف پول و خودرواش در یک پارکینگ پیدا شد. همین موضوع کافی بود تا پلیس به تحقیقاتش برای یافتن ردی از سینا ادامه دهد.

پسر ایرانی به قتل رسیده بود
گمانه‌زنی درباره سرنوشت سینا پارسی ادامه داشت و پلیس به وقوع نوعی جنایت در مورد او مشکوک شده بود. درحالی‌که جست‌وجوی کارآگاهان و پلیس کانادا برای پیدا کردن ردی از این پسر ایرانی در همه مناطقی که احتمال داشت سرنخی طلایی را در اختیار آنها قرار دهد، آغاز شده بود. تا این‌که، بامداد روز شنبه و دقیقا ٤ روز پس از تلاش نافرجام، جسد سینا پارسی در یک آپارتمان در منطقه خیابان‌های جین و سنت کلیر پیدا شد. این درحالی بود که پلیس درباره این‌که چطور جسد این مرد ایرانی را یافت، گزارشی منتشر نکرد.

زن و مرد کانادایی مظنون شماره یک پلیس
در همین حال پلیس تورنتو یک زن و یک مرد کانادایی، مظنون به قتل سینا پارسی؛ مرد ۳۵ساله ایرانی که برای چند روز ناپدید شده بود و درنهایت جنازه او بامداد شنبه کشف شد، معرفی کرد.
«کلاید مارشال»، مرد ۳۶ساله اهل استان «نیوبرونزویک» کانادا و «سابرینا شوارت»، زن ۲۷ساله اهل استان کبک متهم به قتل از نوع درجه اول شهروند ایرانی سینا پارسی شدند. این درحالی است که پلیس در تعقیب این زن و مرد که بعد از این حادثه متواری شده بودند، است. به‌گزارش پلیس یورک، این زوج قصد داشتند از حساب بانکی سینا پول برداشت کنند. کارآگاهان توانسته بودند از طریق رصد سیگنال‌های موبایل سینا،خودروی او را در پارکینگ یک مرکز خرید در خیابان الینگتون پیدا کنند.

خانواده سینا نیز گزارش پلیس را تأیید کردند. ماموران پلیس براساس بررسی آثار انگشت به‌جا مانده مطمئن هستند که سینا در بانک این مرکز خرید از حساب خود پول برداشته و سپس از مرکز خرید خارج شده است اما پلیس مبلغ پول برداشت شده را فاش نکرد. براساس آخرین گزارش پلیس، قتل با انگیزه قبلی صورت گرفته اما دلایل آن هنوز قابل انتشار نیست.

سخنگوی پلیس در این رابطه گفت: «متهمان ۲۴ تا ۴۸ ساعت فرصت داشته‌اند که فرار کنند. آنها همچنین یک سگ بزرگ به همراه خود دارند که پلیس معتقد است می‌تواند به یافتن متهمان کمک کند. پلیس کانادا برای دستگیری متهمان به قتل سینا پارسی حکم سراسری صادر کرده و از آنها خواسته که تسلیم شوند و خود را به پلیس معرفی کنند. به دوستان و بستگان این متهمان هم هشدار داده شده که هرگونه کمک یا پناه‌دادن به این٢ متهم، جرم و مشارکت در جرم محسوب خواهد شد.»

سینا چگونه به قتل رسید؟!
درحالی‌که تحقیقات پلیس برای دستگیری مظنونان اصلی این جنایت ادامه دارد، پلیس تصاویر جدیدی از این زن و مرد را منتشر کرد. پلیس می‌گوید گزارش‌های تأییدنشده‌ای از مشاهده این ٢ نفر در شرق و شمال انتاریو دریافت شده است. این فیلم حدود ۵ ساعت بعد از گم شدن سینا یعنی سه‌شنبه ۹ ژوئن که سینا برای آخرین بار دیده شد، گرفته شده است. در این تصاویر این دو مظنون درحال ترک آپارتمان خود هستند.

به گفته پلیس، در لحظاتی که این فیلم توسط دوربین‌های ایمنی ساختمان گرفته شده، سینا در داخل آپارتمان قرار داشته است. با این حال پلیس نحوه کشته شدن این جوان ایرانی را تاکنون منتشر نکرده است.

منبع: شهروند
نظرات بینندگان