arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۰۷۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۳ - ۱۳ اسفند ۱۳۸۹

واکنش احمدی مقدم به ورود محموله 20تني موادمخدر به كشور

فرمانده نيروي انتظامي با اعلام اينكه ورود محموله حدود 20 تني مواد مخدر از مبادي رسمي كشور به صورت صد درصد مجاز بوده است، تاكيد كرد: اين مواد صرفا براي توليد داروهاي صادراتي است چون براي موضوع داروهاي صادراتي به ما اجازه نداده‌اند كه از مواد مخدر مكشوفه استفاده كنيم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فرمانده نيروي انتظامي با اعلام اينكه ورود محموله حدود 20 تني مواد مخدر از مبادي رسمي كشور به صورت صد درصد مجاز بوده است، تاكيد كرد: اين مواد صرفا براي توليد داروهاي صادراتي است چون براي موضوع داروهاي صادراتي به ما اجازه نداده‌اند كه از مواد مخدر مكشوفه استفاده كنيم.

سردار اسماعيل احمدي مقدم، در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ورود حدود 20 تن مواد مخدر از مبادي رسمي كشور، اظهار كرد: اين روال از گذشته تا به امروز بوده است و سازماني به نام INCB كه در سطح جهاني براي كنترل فرايند داروهايي كه ريشه مخدر دارد، مجوز صادر مي‌كند.

وي ادامه داد: بر اين اساس مواد مخدر يا ترياك‌هايي كه شناسنامه‌دار هستند و زير نظر آن‌ها توليد شده است، با مجوز آن‌ها و وزارت بهداشت به كشور وارد مي‌شود .

احمدي مقدم افزود: اين مواد مخدر صرفا براي توليد داروهاي صادراتي است، چون براي موضوع داروهاي صادراتي به ما اجازه نداده‌اند كه از مواد مخدر مكشوفه استفاده كنيم و ايران  اجازه دارد از مواد مخدر مكشوفه تنها براي توليد داروهاي داخلي خود استفاده كند.

فرمانده نيروي انتظامي در خاتمه اضافه كرد: در اين رابطه نيز يك كارخانه با گرفتن مجوز مواد اوليه را به همان ميزان مورد نياز، از خارج كشور به صورت شناسنامه‌دار وارد مي‌كند.

 محموله با اسناد و مدارك قانوني وزارت بهداشت وارد شده است

همچنين محمد مسعود زاهديان سرپرست مقابله با عرضه ستاد مبارزه با موادمخدر در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، با تاييد ورود حدود  20 تن ترياك با مجوز رسمي به كشور، در اين رابطه گفت: موادي كه وارد شده بر اساس روالي است كه در گذشته نيز وجود داشته و اين مساله توانمندي شركت‌هاي دارويي كشور را نشان مي‌دهد كه مي‌توانند از اين مخدر دارو توليد كرده و ظرفيت‌هاي خالي خود را با اين مواد پر كنند.

به گفته وي، تمام فرايند تهيه و توليد داروهاي مخدر و روانگردان‌ها در سطح دنيا توسط يك هيات عالي در سازمان ملل متحد با نام «INCB» كنترل مي‌شود و مجوزهاي اين اقدام نيز توسط اين سازمان صادر شده و اين محموله توسط يك شركت تابع صندوق تامين اجتماعي كه وظيفه توليد داروي داخلي و صادرات را بر عهده دارد، وارد كشور شده است.

سرپرست اداره كل مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر تصريح كرد: ورود اين محموله خلاف و غيرقانوني نيست و بر اساس اسناد و مدارك قانوني كه وزارت بهداشت صادر كرده، وارد كشور شده است.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۳:۰۸ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۳
0
0
سردار شما خون خودتون رو برای مساله بی ارزشی مثل ورود قانونی 20 تن مواد مخدر ناراحت نکنید چون همه میدانیم که حتی در امریکا هم با آن شرکت های داروسازی به این میزان مواد مخدر در دارو ها استفاده نمی شود. شما فقط به مساله مهم و اساسی ماهواره ها رسیدگی کنید که با وجود ماهواره ها جوانان و اجتماع و حیثیت ایرانی در خطر است .
نظرات بینندگان