arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۱۶۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۱ - ۱۵ اسفند ۱۳۸۹

انتقادات تند فرزاد حسنی از تلویزیون

مراسم تقدیر از پیشكسوتان اجرا و مجریان موفق كه پنجشنبه هفته گذشته در مركز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، گرچه تا آخرین لحظات دیروز خبری از جزئیات آن انتشار پیدا نكرد،‌ اما طبق شنیده‌های خبرنگار بانی فیلم محملی بود برای طرح دستورهای تازه از سوی معاون سیما و بیان انتقادهای تند توسط فرزاد حسنی.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مراسم تقدیر از پیشكسوتان اجرا و مجریان موفق كه پنجشنبه هفته گذشته در مركز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، گرچه تا آخرین لحظات دیروز خبری از جزئیات آن انتشار پیدا نكرد،‌ اما طبق شنیده‌های خبرنگار بانی فیلم  محملی بود برای طرح دستورهای تازه از سوی معاون سیما و بیان انتقادهای تند توسط فرزاد حسنی.

به گزارش پارس توریسم ،شنیده می‌شود در این نشست كه اكثر قریب به اتفاق چهره‌های شناخته شده عرصه اجرا در شبكه‌های رادیویی و تلویزیون رسانه ملی حضور داشتند، علی دارابی معاون سیما با حمایت قاطع از مجریان و تأكید بر اهمیت جایگاه آنان، خبر داد كه از این پس هیچ كدام از بازیگران اجازه اجرا در صداوسیما را نخواهند داشت. او همچنین به مدیران رسانه متبوعش اولتیماتوم داد كه از این پس هر مدیری كه مجریان را پشت در اتاقش معطل كند و پاسخگویی به درخواست‌های صنف مورد اشاره را به تعویق بیندازد، توبیخ خواهد شد.

هر چند شنیده می‌شود دارابی در كنار تمام تمجید و تعریف‌هایش از مجریان صداوسیما، نكاتی را به عنوان اولویت‌های كنونی اجرا در رادیو و تلویزیون متذكر شده و به جد از حاضران خواسته تا در برنامه‌های خود و روی آنتن آنها را مد نظر قرار دهند. مطالعه دقیق و مرتبط با موضوع پیش از اجرا، ابتكار عمل در اجرا، ترویج شادابی و نشاط و تزریق آن به جامعه، خودداری از طرح مسائل تنش‌زا، استفاده از واژگان فارسی و ... از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بوده است.


انتقاد فرزاد حسنی
یكی از مهم‌ترین حاشیه‌های این نشست، اما زمانی اتفاق ‌افتد كه فرصت به قرار گرفتن چند تن از حاضران پشت تریبون رسید. شنیده می‌شود فرزاد حسنی كه دو- سه سالی است به دلایلی امكان اجرای مستمر را در تلویزیون ندارد، انتقادات شدیدی را متوجه معاون سابق سیما كه در همان دوره حذف شد (مرتضی میرباقری) مطرح كرد.

او همچنین گلایه‌های شدید خود را از علی‌اصغر پورمحمدی، مدیر شبكه سه به زبان آورد و آنان را نسبت به كاركنان‌شان بی‌تفاوت خواند و مشكلات پیش آمده برای خود را ناشی از عدم حمایت كامل این مدیران در قبال برنامه‌سازان دانست.

حسنی كه دو هفته پیش با توصیه معاون سیما قرار شده پس از مدت‌ها روی صندلی اجرای ویژه برنامه تحویل سال شبكه سه بنشیند،‌ با اطمینان از نظر مثبت دارابی طی روزهای اخیر نسبت به خود، به شیوه مألوفش این روند را نادرست دانسته و از مسؤولان رسانه ملی خواسته تا با بروز هر مشكلی،‌ دست از پشتیبانی از برنامه‌سازانشان بر ندارند. گلایه‌هایی كه با وجود دلخوری مسؤولان برگزاری این مراسم، به نوعی حرف دل اغلب حاضران ارزیابی شده است و بعید می‌رسد تبعات منفی‌ای برای گوینده آنها داشته باشد!


جایزه بگیران
جدای از تمام حرف و حدیث‌های مطرح شده در مراسم مذبور،‌گردانندگان جوایزی را نیز به مجریان برتر اهدا كردند. در بخش تقدیر از مجریان پیشكسوت 13 نفر جایزه گرفتند كه اسامی تعدادی از آنان از این قرار است: اسماعیل آذر، كاظم احمدزاده، جواد خیابانی،‌ مسعود روشن‌پژوه، عباس سلیمی، ‌هرمز شجاعی‌مهر،‌ بهرام شفیع، محمود شهریاری، مجید قناد، ‌پریچهر بهروان، گیتی خامنه و شعله قهرمانی. همچنین در بخش مجریان برگزیده به تفكیك شبكه‌ها، اقبال واحدی، فرزاد جمشیدی و ندا ملكی از شبكه یك، داریوش فرضیایی (عمو پورنگ) و آزاده نامداری از شبكه دو، محمدرضا حسینیان، مهدیه غلامی و عادل فردوسی‌پور نیز از شبكه سه جایزه گرفتند. ضمن اینكه از میان مجریان شبكه چهار رشید كاكاوند و ندا سپانلو تقدیر شدند، ‌در شبكه تهران محمدجعفر خسروی و راحله امینیان، در شبكه آموزش نیما كرمی و از شبكه قرآن نیز مجید یراقبافان تقدیر شدند.

لوح تقدیر و وجه نقد در مبالغ متفاوت، هدایایی بود كه به مجریان برتر اهدا شد.


انتخاب مجریان ویژه برنامه‌‌های نوروزی
اما تا بحث مجریان داغ است، بد نیست اشاره‌ای كنم به برخی از شنیده‌های موثق درباره انتخاب اجراكنندگان برنامه ویژه تحویل سال جدید شبكه‌ها.

براساس شنیده‌ها پس از درج مطلبی در بخش «هفته‌نگاری» بانی فیلم مبنی بر اجتناب برنامه‌سازان نسبت به انتخاب احسان علیخانی و فرزاد حسنی در برنامه‌های نوروزی براساس دستور مدیران ارشد رسانه ملی، دارابی با رد این مسئله توصیه داشته تا حتماً از این دو استفاده شود. همان طور كه آوردم، پس از این ماجرا، حسنی به عنوان مجری ویژه برنامه شبكه سه انتخاب شده و اجرای ویژه برنامه شبكه دو نیز به آزاده نامداری و احسان كرمی سپرده شده است.

محمود شهریاری نیز اجرای ویژه برنامه شبكه تهران را به عهده خواهد داشت. ضمناً احسان علیخانی نیز كه قرار بوده سكان اجرای ویژه برنامه شبكه یك را به دست گیرد، با مسؤولان شبكه‌ جهانی جام‌جم به توافق قطعی رسیده است.

به نظر می‌رسد جلسه پنجشنبه گذشته دارابی با مجریان- كه احتمالاً خبر رسمی آن ظرف امروز و فردا از سوی روابط‌عمومی سیما در اختیار مطبوعات و خبرگزاری‌ها قرار خواهد گرفت- دریچه جدیدی را در این زمینه خواهد گشود. البته به شرط آن كه با آغاز سال جدید، حمایت‌های وعده داده شده به دست فراموشی سپرده نشوند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
محمود
|
UNITED STATES
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۵
0
3
دوره دوره ی تملق وچاپلوسی هست هرکس دراین جرگه ها نگنجد باید به کنج خانه رود!!!
چرا آقای حسنی از آقای رادان وزحمات کتک زدن خانم ها تشکر نکرد اصولاً چه معنی دارد مجری به این کارها دخالت کند!!!
نظرات بینندگان