arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۳۴۸۰
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۵ - ۱۴ تير ۱۳۹۴

ضرب‌الاجل دادسرای نظامی برای توقف پروژه سپاه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 بازپرس شعبه سوم دادسرای نظامی برای توقف ساخت و ساز در جوار عشرت آباد تنها یک روز مهلت داده است.

به گرازش برنا، این درحالیست که دادسرای نظامی در 26خرداد دستور داده بود تا ساخت این مجموعه  در حدود 70متری ((عشرت آباد )) پایان یابد.

اکیپی از عوامل دژبان یکشنبه صبح برای اجرای توقف ساخت و ساز در حریم اثر فرهنگی عشرت آبادبه منطقه اعزام می شوند.

اگر این کار متوقف نشود بازپرس دادسرای نظامی به ناچار از یگان ویژه نیروی انتظامی برای اجرای دستور توقف استفاده می کند.

سپاه پاسداران تنها یک روز مهلت دارد تا ساخت و ساز غیر قانونی در محدوده عمارت عشرت آباد را متوقف کند.

بازپرس شعبه سوم دادسرای نظامی به سپاه ، یعنی مسوولان ساخت و ساز در پادگان ولی عصر در میدان سپاه برای توقف ساخت و ساز تنها یک روز مهلت داده است.

قاسمی مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران علاوه بر تایید این حکم گفته بود این حکم به دژبان سپاه اعلام شده بوده در طول دو هفته گذشته ، فعالیت روی این مجتمع ادامه یافته و هیچ توقفی صورت نگرفته است، حتی برخی از رسانه ها نیز به این موضوع پرداخته اند.

طبق توضیح او قرار است: «اکیپی از عوامل دژبان برای اجرای توقف ساخت و ساز در حریم اثر فرهنگی عشرت آباد ساعت هشت صبح روز یکشنبه به  این بازپرسی معرفی شوند تا از آنجا برای توقف کاربه عشرت آباد بروند.»
بنا بر گفته او این پرونده قطعا در همین دادسرا رسیدگی می شود و بنا به حکمی که پیوست آن به این اداره کل نیز فرستاده شده اگر سپاه همکاری نکند، بازپرس دادسرای نظامی به ناچار از یگان ویژه نیروی انتظامی برای اجرای دستور توقف استفاده میکند.

این درحالیست که محمد جعفر منتظری رئیس دیوان عدالت اداری از ساخت و ساز غیر قانونی در عشرت آباد توسط سپاه برای اینکه حقوق شهروندان را زیر پا میگذارد انتقاد کرده بود.

محمد جعفر منتظری در نشست مشترک مسئولان قضایی و مسئولان شهری تهران گفته بود که «برادر عزیز سپاهی، میخواهی بسازی اول پروانه بگیر! اگر این در نقطه ای است که نباید تغیر کاربری داده شود، هرکسی میخواهد باشد؛ نباید حقوق شهروندان را زیر پا بگذارد. چطور به خودت اجازه می دهی در کلانشهری مثل تهران بدون پروانه ساخت چنین ساختمانی بسازی؟»

این ساخت و ساز در حالی انجام می گیرد که این میدان علاوه بر اینکه پهنه فضای سبز است در محدوده ویژه حفاظت فرهنگی و تاریخی قراردارد.
نظرات بینندگان