arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۳۴۹۲
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۶ - ۱۴ تير ۱۳۹۴

تاج: احتمال دارد لیگ برگزار نشود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رییس سازمان لیگ در مورد این که چه راهکارهایی در صورت عدم پرداخت حق پخش در نظر گرفته شده است، می‌گوید یکی از راهکارها این است که احتمال دارد لیگ برگزار نشود.
 
به گزارش ایسنا، مهدی تاج پس از جلسه امروز هیات رییسه سازمان لیگ که با حضور کفاشیان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از راهکارهایی که در مورد عدم پرداخت حق پخش در نظر گرفته شده این است که احتمال دارد لیگ برگزار نشود؛ چرا که باید حداقل پول‌های جاری تامین و بتوانیم مسابقه‌ها را به انجام برسانیم. با صداوسیما جلسات مفیدی داشتیم و ما از آنها پول نمی‌خواهیم بلکه هزینه تولید خود مجموعه را از طریق تبلیغاتی که قبل،‌ حین و بعد از فوتبال می‌شود، درخواست کرده‌ایم.
 
تاج ادامه داد: زمانی که شورای امنیت ملی مصوبه می‌دهد دیگر اختیار دست سازمان لیگ نیست و باید بر اساس مصوبه مصوبه فعالیت کرد.
 
وی با اشاره به این که موضوع حق پخش تلویزیونی در جلسه امروز به صورت جدی مورد بحث قرار گرفت، خاطرنشان کرد: خواستار شدیم که ظرف مدت 10 روز جلسه‌ای را با مسئولان صداوسیما داشته باشیم و هیات رییسه تاکید کرد که جلسه‌ای را نیز با کلیه مدیران باشگاه‌ها در تاریخ 25 تیر 94 در مورد لیگ سال آینده برگزار کنیم؛ چرا که مجمع فدراسیون فوتبال نیز تاکید بسیاری بر پرداخت حق پخش تلویزیونی داشته است.
 
رییس سازمان لیگ درباره تعداد تیم‌های لیگ یک یادآور شد: امروز روی 20 تیمی بودن لیگ بحث شد؛ چرا که نظر کفاشیان را نیز به صورت مستقیم می‌خواست. سال آینده لیگ برتر 18 تیمی است و این موضوع را در آیین‌نامه نیز آورده بودیم. در مورد شرایط حضور در لیگ 20 تیمی هم قرار شد احراز حداقل معیارهای کنفدراسیون فوتبال آسیا در نظر گرفته شود و اگر کسی نتوانست حداقل معیارها را همچون سقف 2.5 تا 3 میلیارد تومانی و مسائلی چون مدیرعامل فراهم کند،‌ تا سقف 18 تیم ریزش داشته باشیم.
 
تاج درباره قرارداد کانون ایران نوین نیز یادآور شد: آنها شرکت تبلیغاتی سازمان لیگ هستند و شخصی که مغرضانه و مسئله‌دار در این مسئله مطالبی را عنوان کرده است، از جمله کسانی بوده که قرار بوده خودش در این مسئله ورود داشته باشد. کانون ایران نوین بابت چهار بازی پخش نشده در لیگ برتر و نیز لیگ یک دعوی خسارت داشته و علاوه بر این عنوان کرده که باید به جای دو دور سه دور تبلیغات در ورزشگاه آزادی را در اختیار می‌گرفته است.
 
رییس سازمان لیگ درباره مهلت نقل و انتقالات پانزدهمین دوره لیگ برتر، ادامه همکاری با آل‌اشپورت و نیز برگزاری پانزدهمین دوره اظهار کرد: مهلت نقل و انتقالات لیگ پانزدهم را هیات رییسه در اختیار سازمان لیگ قرار داد و ممکن است که زمان در نظر گرفته شده تمدید شود اما پانزدهمین دوره لیگ بدون هیچ گونه تاخیری برگزار خواهد شد. در مورد لیگ یک نیز هفته‌های در نظر گرفته شده 6 و 7 روز است. درباره آل‌اشپورت نیز ما با این شرکت همکاری خود را تمدید کردیم چرا که پیشنهاد جدی به ما ارائه نشد.
 
وی درباره جشن برترین‌های لیگ چهاردهم نیز عنوان کرد: بیست و نهم تیر سال جاری جشن برترین‌ها در برج میلاد برگزار خواهد شد و قرعه‌کشی پانزدهمین دوره لیگ برتر نیز در تاریخ 22 تیرماه برگزار می‌شود. علاوه بر این 5 مرداد زمان قرعه‌کشی لیگ یک است.
 
تاج در پاسخ به این که آیا درباره مسئله باشگاه راه آهن و پیکان نیز صحبتی در جلسه شد یا خیر گفت: این موضوع مربوط به کمیته استیناف است و هر نظری که بدهند برای ما قابل اجراست و باید ببینیم چه رایی صادر می‌شود.
 
رییس سازمان لیگ همچنین درباره برخورد با تیم‌های بدهکار عنوان کرد: کمیته انضباطی مواد قانونی دارد که می‌گوید تیم‌های بدهکار نمی‌توانند در لیگ شرکت کنند یا این که از آنها کسر امتیاز انجام شود. این موضوع در اختیار دبیرکل فدراسیون فوتبال و نیز کمیته انضباطی است. علاوه بر این کنفدراسیون فوتبال آسیا مصوبه‌ای دارد که می‌گوید باشگاه‌ها باید بودجه‌شان را به سازمان لیگ اعلام کنند. در مورد این که باشگاه‌های بدهکار حق شرکت در بازی‌ها را ندارند مسئولیت با فدراسیون فوتبال است. ما می‌خواهیم که بدهی‌ها تعیین تکلیف شود چرا که این موضوع یکی از معضلات لیگ است. بسیاری از بازیکنان هنوز قرارداد سال گذشته‌شان را نگرفته‌اند و همین عاملی می‌شود تا پرونده‌های انضباطی تشکیل شود. باشگاه‌ها باید به میزان بودجه‌ای که در اختیار دارند هزینه کنند.
نظرات بینندگان