arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۳۴۹۷
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۷ - ۱۴ تير ۱۳۹۴

دو دختر گم شده انگلیسی عروس داعشی ها شدند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پیوستن سه دختر بریتانیایی به نیروهای داعش در سوریه در ماه فوریه امسال، افکار عمومی در بریتانیا را شوکه کرد. حال دو تن از آن‌ها به عقد جنگجویان داعش درآمده‌اند.

به گزارش دویچه وله، دو تن از دختران نوجوان و زیر ۱۸ سال لندنی که به نیروهای داعش در سوریه پیوسته بودند، در این فاصله با جنگجویان این گروه تروریستی ازدواج کرده‌اند.

دو دختر گم شده انگلیسی عروس داعشی ها شدند

این دختران خانواده‌هایشان در بریتانیا را از ازدواج خود مطلع کرده‌اند. این خبر را وکیل مدافع خانواده‌‌ها به اطلاع روزنامه "گاردین" رسانده است.

این دو دختر در ماه فوریه سال جاری به همراه یک دوست دیگر خود نخست به استانبول پرواز کردند و سپس از مرزهای زمینی وارد خاک سوریه شدند.

موضوع پیوستن این دو دختر ۱۵ و ۱۶ ساله به "داعش" در سوریه توجه افکار عمومی را در سطح بریتانیا برانگیخت. گفته می‌شود که این دو دختر نوجوان هم‌اکنون در شهر رقّه که کانون اصلی داعش است، زندگی می‌کنند.

تسنیم آکونجی، وکیل مدافع خانواده‌‌ها می‌گوید که فهرستی از نام و مشخصات مردان در اختیار این دو دختر قرار گرفته است که می‌توانسته‌اند از میان آن‌ها دست به انتخاب بزنند. همسران کنونی ‌آن‌ها حدودا ۲۰ ساله هستند.

خبر ازدواج این دو دختر اعضای خانواده‌‌ی آن‌ها را به شدت متأثر کرده است، زیرا با ازدواج این دختران امیدی به بازگشت آن‌ها به بریتانیا نخواهد بود و پیوند آن‌ها با سرنوشت "دولت اسلامی" عمیق‌‌تر خواهد شد.

اعمال ممنوع‌الخروجی علیه گروهی دیگر از دختران دانش‌آموز

هر سه‌ی این دختران، دانش‌آموز یک مدرسه در لندن بوده‌اند. خانواده‌‌ی این دختران پلیس بریتانیا را متهم می‌کنند که آن‌ها را در مورد خطر خروج دخترانشان از کشور مطلع نساخته است.

بنابر ارزیابی پلیس، این دختران از یکی از همکلاسی‌های خود پیروی کرده‌اند که پیش از این از کشور خارج شده بود.

حال پلیس بریتانیا چهار دختر دانش‌آموز دیگر این مدرسه را ممنوع‌الخروج کرده است که مبادا عازم منطقه جنگی سوریه شوند.

بنا بر ارزیابی پلیس بریتانیا، تاکنون حدود ۶۰۰ شهروند بریتانیایی رهسپار مناطق جنگی در سوریه و عراق شده‌اند. در این میان حدود نیمی از آن‌ها به بریتانیا بازگشته‌اند.
نظرات بینندگان