arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۳۷۷۳
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۰ - ۱۶ تير ۱۳۹۴

بزرگ‌ترین پارک‌های آبی دنیا

اکنون که گرمای تابستان از راه رسیده، نیاز به پارک‌ها و استخرهای آبی بیش از پیش بیشتر شده است. بسیاری از افراد به دنبال پارک‌هایی هستند که دارای استخر باشند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


صفحه خواندنی ها را از اینجا دنبال کنید


- پارک آبی فالس ویو

بزرگ‌ترین پارک‌های آبی دنیا

این پارک آبی که در سال 2006 افتتاح شده، در اونتاریوی کانادا و در مجاورت آبشار نیاگارا قرار دارد. استخری بزرگ و موجی در این پارک ساخته شده و دارای چندین آبشار بزرگ است. سایر جاذبه‌های گردشگری پارک فالس ویو عبارتند از ساحل جنگلی و یک رستوران ساحلی. بنا به گفته منابع معتبر، مساحت این پارک بالغ بر 125هزار متر مربع است و استخرهای زیبا بر چشم‌انداز خیره‌کننده ‌ آن افزوده‌اند.


- پارک آبی کالاهاری در ویکنسین

بزرگ‌ترین پارک‌های آبی دنیا

نمونه بعد که در ویکنسین  آمریکا قرار دارد، در سال 2000 افتتاح شده و به سبک آفریقایی ساخته شده است. تا سال 2007، بزرگ‌ترین پارک آبی امریکا بود تا اینکه هتل سانداسکی با پارک آبی داخل آن، این عنوان را از آن خود کرد. در این پارک، سالن بولینگ و بازی گلف نیز وجود دارد.


- پارک ملی آکواتیکس در پکن

این پارک ملی در مرکز پکن و برای مسابقات شنای المپیک سال 2008 طراحی شده است و بیشتر با نام «واتر کیوب» می‌شناسند. پس از برگزاری بازی‌های المپیک، آن را به پارک ملی اختصاص داده‌اند. در این پارک چند استخر بزرگ و آبشار به همراه بازی‌های جت اسکی قرار دارد.


- پارک آبی کالاهاری در ساندوسکی

بزرگ‌ترین پارک‌های آبی دنیا

ساحل کالاهاری در ساندوسکی بزرگ‌ترین پارک آبی آمریکاست و شامل سیستم‌های بامی منحصربفردی است که مجهز به نور گیری و استراحت زیر نور آفتاب هستند در این پارک یک استخر موجی و یک استخر بسکتبال وجود دارد.


- پارک آبی ادمونت مالفریکر

بزرگ‌ترین پارک‌های آبی دنیا

یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های آبی آمریکای شمالی، این پارک است که در ادمونت کانادا ساخته شده است و ظرفیتی بالغ بر چهل هزارنفر دارد. بزرگ‌ترین استخر موج سواری دنیا نیز در این مکان ساخته شده است که حدود 5 تا 6 فوت عمق دارد.


- پارک آبی جزیره کرونسیک در آلمان

بزرگ‌ترین پارک‌های آبی دنیا

این پارک ساحلی ، بزرگترین پارک جزیره‌ای دنیاست که آب با ارتفاع 107 متر از آن سرازیر است. آویزهای مخصوص نگه‌داری لبه‌های استخر را از جنس فلزات کشتی‌سازی انتخاب کرده‌اند که محصول یک کمپانی مالزیایی است. در اطراف این استخر شنا، درختان نخل، ارکیده و خورشید مصنوعی ساخته‌اند.
نظرات بینندگان