arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۳۸۵۷
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۶ - ۱۶ تير ۱۳۹۴

عفو محیط‌بان دنا در انتظار تصمیم بزرگان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

اعضای سندیکای پیمانکاران استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و برخی از مدیران و کارکنان حوزه معاونت عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد برای درخواست عفو و بخشش محیط‌بان دنا در منزل مرحوم مجتبی رضایی جوانی که در سال ۸۷ در پارک ملی دنا هدف گلوله محیط‌بان قرار گرفته بود، حضور یافتند.

به گزارش ایسنا پژمان نیک اقبالی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به نمایندگی از حاضران ضمن درخواست عفو و بخشش محیط بان دنا از خانواده مرحوم مجتبی رضایی گفت: خانواده و اقوام آقای رضایی در شهرستان بویراحمد استان کهگیلویه و بویراحمد همواره در میادین مختلف و در دفاع از نظام پیش قدم بوده و هستند.

وی افزود: ایل بزرگ بویراحمد همه عفو محیط‌بان از طرف خانواده مرحوم رضایی را خواستار هستند و خانواده آقای رضایی در شهرستان بویراحمد به یک خانواده فرهنگی و با اصالت معروف است که همه از این خانواده و طایفه بزرگ باشرونی انتظار عفو محیطبان دنا را دارند.

نیک اقبالی بیان کرد: درست است که خانواده مرحوم رضایی در طول این سال‌ها در فراغ فرزند خود زجرها کشیدند اما امروز صحبت از مرگ و زندگی و جان جوان دیگری در میان است که انتظار داریم محیط‌بان دنا با عفو و بخشش خانواده مرحوم رضایی در ماه مبارک رمضان لبخند شادی را بر لب پدر و مادر پیر و محروم و مستضعف محیط‌بان دنا بنشاند.

وی خاطرنشان کرد: خانواده مرحوم رضایی بهترین راه ممکن را برای پیگیری حق خود در پیش گرفت و این خانواده در این مدت کمترین حرکتی که مخل امنیت باشد، انجام نداد و در این مسیر با اینکه داغ دیده بودند همواره اخلاق و قانون را سرلوحه کار قرار دادند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: اگر خانواده تقی‌زاده در این مدت نتوانستند خدمتی به خانواده مقتول کنند و سراغی از آن‌ها بگیرند به علت ضعیف بودن این خانواده بوده چراکه آن‌ها حتی نتوانسته‌اند پیگیر امور فرزند زندانی خود باشند بنابراین خانواده مرحوم رضایی برای خشنودی پروردگار و کمک به این خانواده عفو، بخشش و گذشت داشته باشند.

همچنین اسماعیل رضایی پدر مرحوم مجتبی رضایی ضمن قدردانی از همدردی مسئولان استانی گفت: اگر مسئولان محیط زیست در همان ابتدا تدبیر به خرج داده بودند کار به اینجا کشیده نمی‌شد و ما رضایت می‌دادیم.

وی بیان کرد: عده‌ای افراد خام در محیط زیست که هیچ‌گونه درکی از جایگاه مدیریتی در این سازمان نداشتند و در دوره آن‌ها سه خانواده داغدار شد با رفتار و گفتار خود چنان بلایی بر سر ما آوردند که چندین بار پس از فرزندمان مردیم و زنده شدیم.

رضایی افزود: محیط زیست به جای کمک به رفع این مشکل برای ما در حال پرونده‌سازی بود و سعی داشتند که فرزند بی‌گناه ما را شکارچی معرفی کنند اما باید از قوه قضاییه و قاضی پرونده قدردانی کرد که اجازه ندادند کسانی به ناحق فرزند ما را شکارچی و متخلف جلوه دهند.

پدر مقتول حادثه دنا اضافه کرد: افرادی به جای تلاش برای رفع این مشکل به دنبال حاشیه‌سازی بودند که این کار خوراکی برای رسانه‌های بیگانه شد.

به گزارش ایسنا، اسماعیل رضایی پدر مرحوم مجتبی رضایی مقتول حادثه دنا در پایان همه چیز را موکول به تصمیم بستگان و بزرگان طایفه خود کرد.

گفتنی است که سه روز پیش نیز اصحاب رسانه و هنرمندان استان کهگیلویه و بویراحمد برای تقاضای عفو و بخشش محیط بان دنا در منزل مرحوم مجتبی رضایی جوانی که در سال ۸۷ در پارک ملی دنا هدف گلوله محیط‌بان قرار گرفته بود، حضور یافتند.
نظرات بینندگان