arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۳۸۷۰
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۷ - ۱۶ تير ۱۳۹۴

درخواست جدید داعش از افراط‌ گرایان غرب

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
گروه تکفیری تروریستی داعش با انتشار کتابی الکترونیکی از افراط گرایان غرب خواست با تشکیل گروه های به اصطلاح 'جهادگرا' شهر رم مقر مسیحیت را فتح کنند.

به گزارش ایرنا، روزنامه 'کوریره دلاسرا' نوشت، کتاب الکترونیکی که گروه تروریستی داعش منتشر کرده است، از افراط گرایان در غرب می خواهد با ایجاد جنبش های به اصطلاح 'جهادگرا'، شهر رم را فتح کنند.

کوریره دلا سرا افزود: سایت اینترنتی 'اینتلیجنس سایت' اقدام به انتشار این خبر و تصویر روی جلد این کتاب کرده است. روی جلد این کتاب تصویر جوانانی دیده می شود که پرچم سیاه داعش در دست دارند.

این کتاب احتمالا بخش تکمیلی کتاب راهنمای 'چگونه در غرب زنده بمانیم ' است که آغاز سال جاری میلادی منتشر شد.

کوریره دلاسرا نوشت: باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا پس از نشست شورای جنگی در پنتاگون، روز گذشته تاکید کرد می توان داعش را شکست داد و با وجود آن که نتایج مهمی بدست آمده ، نیاز به زمان بیشتری است. مبارزه علیه داعش کوتاه مدت نیست بلکه دراز مدت است و همزمان نیز باید علیه تهدیدات تروریستی چه از نوع افراط گرایانه و چه از نوع انفرادی آن مراقب بود.

این روزنامه ایتالیایی افزود: منابع اطلاعاتی اروپا نیز تایید کردند داعش همدست قاچاقچیان انسان در لیبی است و افراط گرایان در میان پناهجویان پنهان شده و از طریق دریا به اروپا منتقل می شوند.

سرویس های اطلاعاتی ایتالیا نیز اخیرا با اشاره به ابعاد کاملا جدید این پدیده تروریستی اعلام کردند که حدود 1500 نفر از فرانسه، یک هزار نفر از انگلیس، 700 نفر از آلمان، 500 نفر از منطقه بالکان و حدود 400 نفر از هلند و بلژیک و 70 نفر از ایتالیا به داعش پیوسته اند.

وزارت کشور ایتالیا در پی فجایع تروریستی اخیر در تونس، فرانسه و کویت، با بالابردن سطح تدابیر امنیتی، زنگ خطر بازگشت افراط گرایان را از صحنه های جنگی عراق و سوریه از طریق بنادر شرقی این کشور به ایتالیا و اروپا به صدا درآورد و اعلام کرد بنادر انکونا، باری و بریندیزی در شرق این کشور، هدف تروریست ها قرار دارند.

بر اساس این گزارش، در ماههای اخیر حداقل 400 افراطی خارجی که در سوریه توسط داعش آموزش دیده بودند، به اروپا باز گشته اند که سبب نگرانی شده است.
نظرات بینندگان