arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۳۸۹۱
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۲۰ - ۱۶ تير ۱۳۹۴

هاآرتص: ما در خطر نیستیم، ما خودِ خطریم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در یادداشتی ادعاهای مقامات رژیم صهیونیستی درباره خطرناک بودن برنامه هسته‌ای ایران و نیز نوار غزه برای این رژیم را به چالش کشید و افزود اینها خطر نیستند بلکه خودِ تل‌آویو «خطر» است.

به گزارش فارس، «کوبی نیف» تحلیلگر صهیونیست در یادداشتی که روزنامه «هاآرتص» آن را چاپ کرده، ادعاهای رهبران رژیم صهیونیستی درباره اینکه این رژیم به واسطه نوار غزه و برنامه‌ هسته ای ایران در خطر است، به سخره گرفت.

وی در یادداشت خود که دوشنبه (دیروز) در هاآرتص چاپ شد، نوشت: اگر مردم اسرائیل کمی از خودش شناخت داشته باشد می‌تواند در آئینه نگاه کند و به خودش بگوید: ما در خطر نیستیم، ما خودِ خطریم.

وی سپس به ناوگان آزادی ۳ که به سمت نوار به راه افتاد اشاره کرد و افزود: خطر این کشتی برای اسرائیل چه بود؟ هیچ. با این وجود برخی رهبران معارض آن را ناوگان تروریسم نامیدند و به نوار غزه راه ندادند. ما آنقدر از اهرم زور و فشار استفاده کرده‌ایم که بی‌مغز شده‌ایم و فقط راه استفاده از قدرت را می‌دانیم. یک حشره می‌بینیم اما فکر می‌کنیم فیل است و به سمت آن موشک شلیک می‌کنیم. هر گربه‌ای که صدا می‌دهد فکر می‌کنیم که دسته‌ای از گرگ‌های وحشی هستند که برای قتل ما می‌آیند و فورا برای تخریب هزاران منزل و قتل صدها کودک وارد عمل می‌شویم. بیایید اعتراف کنیم که نوار غزه فعلا تهدیدی برای ما نیست بلکه تهدید همان محاصره‌ای است که بر آن تحمیل کرده‌ایم . در واقع محاصره نه تنها مانع شلیک موشک و جنگ نمی‌شود بلکه عامل آن هم هست.

این تحلیلگر سپس به موضوع هسته‌ای ایران پرداخت و ادعا کرد: این مسأله خطری برای ما محسوب نمی‌شود. خود ایران می‌داند که شلیک یک بمب اتمی بر اسرائیل خودکشی است و منجر به فاجعه برای دولت ایران خواهد شد!
نظرات بینندگان