arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۳۹۷۸
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۱ - ۱۷ تير ۱۳۹۴

تمهیدات ترافیکی پایتخت در روز قدس+نقشه محدودیت‌ها

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تمهیدات پلیس راهور برای برگزاری راهپیمایی روز قدس را تشریح کرد.

سردار سیدتیمور حسینی اظهار کرد: برابر اعلام دستگاه‌های مرتبط، راهپیمایی روز قدس رسما از ساعت 10:30 روز جمعه 19 تیرماه آغاز خواهد شد و برهمین اساس پلیس از ساعت 8 صبح روز جمعه و نیز شب قبل از آن یکسری تمهیدات را در محدوده‌ها و خیابان‌های منتهی به محل برگزاری راهپیمایی روز قدس اعمال خواهد کرد.

وی افزود: براین اساس از ساعت 8 صبح روز جمعه در طول بلوار کشاورز از میدان ولیعصر(عج) تا خیابان کارگر و نیز از خیابان ولیعصر حدفاصل جمهوری تا میدان ولیعصر، خیابان فلسطین، طالقانی و خیابان‌های منشعب از آن به سمت غرب، محدودیت تردد خواهیم داشت.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ادامه داد: همچنین از قسمت غرب نیز در خیابان کارگر، حدفاصل خیابان جمهوری تا تقاطع بلوار کشاورز و از قسمت جنوب نیز از خیابان انقلاب اسلامی حدفاصل میدان انقلاب تا تقاطع ولیعصر محدودیت تردد اعمال شده است.

حسینی اضافه کرد: تردد در خیابان جمهوری، از خیابان کارگر تا ولیعصر، از غرب به شرق جریان خواهد داشت و محدودیتی در این خصوص اعمال نشده است.

تمهیدات ترافیکی پایتخت در روز قدس+نقشه محدودیت‌ها

وی همچنین با اشاره به محدودیت‌های توقف ایجاد شده در روز قدس گفت: براساس تصمیمات اتخاذ شده، توقف کلیه وسایل نقلیه در بلوار کشاورز، حدفاصل میدان ولیعصر تا تقاطع کارگر در هر دو مسیر، خیابان‌های واقع در غرب خیابان ولیعصر حدفاصل جمهوری تا میدان ولیعصر، خیابان کارگر حدفاصل جمهوری تا بلوار کشاورز، طول خیابان فلسطین و جویبار از تقاطع خیابان انقلاب تا بلوار کشاورز، طول خیابان قدس از تقاطع انقلاب تا بلوار کشاورز، طول خیابان 16 آذر از تقاطع خیابان انقلاب تا بلوار کشاورز، طول خیابان طالقانی از تقاطع قدس تا ولیعصر و طول خیابان ولیعصر از تقاطع جمهوری تا میدان ولیعصر محدودیت توقف اعمال شده است.

به گفته رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، ساعات اعمال این محدودیت‌ها از ساعت 8 صبح روز راهپیمایی آغاز شده و تا پایان راهپیمایی روز جهانی قدس ادامه خواهد داشت.

تشکیل کمیته ترافیکی برای روز قدس

حسینی همچنین در بخش دیگری از سخنانش از تشکیل کمیته ترافیکی به سرپرستی و مسئولیت پلیس راهور و با حضور دستگاه‌های متولی پایتخت خبر داد و گفت: اولین جلسه این کمیته روز یکشنبه 14 تیرماه برگزار و تکالیف سازمان‌ها و وظایف‌ آنها برایشان تبیین شد.

وی اضافه کرد: در صورتی که خودروهای شهروندان در محل‌های ممنوعه توقف کنند، پلیس نسبت به جابه‌جایی آن و انتقال به نقطه دیگر اقدام خواهد کرد که شهروندان می‌توانند از طریق تماس با شماره تلفن 110 از موقعیت خودروی خود باخبر شوند.

تمهیدات ترافیکی پایتخت در روز قدس+نقشه محدودیت‌ها

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به تسهیلات شهرداری تهران برای راهپیمایان خاطرنشان کرد: در روز قدس مترو و اتوبوسرانی تسهیلات ویژه‌ای به راهپیمایان ارائه خواهند داد که این تسهیلات به شکل رایگان خواهد بود. بنابراین درخواست ما از راهپیمایان این است که تا آنجا که ممکن است از وسایل نقلیه عمومی استفاده کرده و خودروهای شخصی خود را به خیابان نیاورند.
نظرات بینندگان