arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۴۱۶۴
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۰ - ۱۸ تير ۱۳۹۴

برافراشته شدن پرچم داعش در سرت لیبی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پایگاه‌های نزدیک به داعش تصاویری منتشر کردند که نشان می‌دهد داعش پرچم‌ خود را در شهر سرت بر افراشته است.

گروه تروریستی داعش پس از بیرون کردن شبه نظامیان فجر لیبی از شهر سرت کنترل نهایی این شهر را با پایین آوردن پرچم لیبی و برافراشتن پرچم خود به دست گرفت.

براساس منابع محلی در شهر سرت، داعشی‌ها با ورود به محله شماره یک شهر سرت در کنار اجرای رژه‌ نظامی در شهر و تیراندازی هوایی، پرچم‌های خود را برافراشتند.

منابع مذکور درباره وضعیت معیشتی شهر از کمبود شدید کالاهای اساسی، نبود نقدینگی به دنبال تعطیلی بانک‌ها از چند ماه قبل، کمبود سوخت و قطع دائم برق خبر داد.

این منابع افزودند، داعش در بیشتر محله‌ها و مسیرهای خروجی شهر، ایست‌های بازرسی برپا و ساکنان شهر را به رعایت قوانین خود مجبور کرده‌اند.

از سوی تشکیلات القاعده در مغرب اسلامی حمایت خود ار از "شورای مجاهدان درنه" که با داعش در نبرد هستند، اعلام کرد. القاعده در بیانیه‌ای درباره درگیری‌های کنونی لیبی اعلام کرد داعش مسئولیت خون‌هایی که در درنه ریخته می‌شود را برعهده می‌گیرد چرا که معتقد است بیرون راندن "متجاوز" مسئولیت وی است.

همچنین گروه‌ تروریستی داعش در صفحات خود از ترور سرهنگ طاهر الوش، یکی از افسران دستگاه اطلاعاتی لیبی و رهبر برجسته گروه فجر لیبی خبر داد.

به گزارش منابع بومی شهر مصراته، الوش در اثر انفجار بمبی که به خودروی چسبانده شده بود در مقابل منزلش در نزدیکی یکی از مساجد شهر شد.

الوش یکی از فرماندهان نظامی بود که در تشکیل ائتلاف شبه نظامیان فجر لیبی نقش بسزایی داشت. وی به تازگی در نبردهای شبه نظامیان فجر لیبی با داعش در شهرسرت به شبه نظامیان فجر لیبی ملحق شده بود و مسئولیت‌های مختلفی را برعهده داشت.

شهر مصراته طی چند ماه گذشته شاهد حملات متعددی از جمله انفجار خودروهای بمب گذاری شده در نزدیکی ایست‌های بازرسی در خروجی‌های اصلی شهر بوده است.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان