arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۴۴۱۰
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۲۰ - ۱۹ تير ۱۳۹۴

پوتين: ما از برچيده شدن کامل تحريمهاي ايران حمايت مي کنيم

ما از برچیده شدن کامل تحریمها در سریعترین زمان ممکن حمایت می کنیم، زیرا به نظرما، تحریمها راهی برای حل و فصل مناقشه های بین المللی نیست. اما هریک از طرفهای مطرح در مذاکرات هسته ای دیدگاههای خودشان را دارند. ما نمی دانیم که این مذاکرات چه زمانی به مصالحه منجر خواهد شد. اما امیدواریم این کار در کوتاه مدت به نتیجه منجر شود.»
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بر پایان فوری تحریمهای ایران تاکید کرد.

به گزارش انتخاب، ولادیمیر پوتین در سخنانی در نشستی در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست سران کشورهای عضو بریکس در شهر اوفا در روسیه حاضر شد و در پاسخ به سوالی درباره مذاکرات هسته ای و تاثیر رفع تحریمهای ایران بر قیمت بازارهای جهانی نفت گفت:« ما روز گذشته با حسن روحانی رئیس جمهور ایران درباره مذاکرات هسته ای صحبت کردیم. همه وزرای امورخارجه مطرح به استثنای سرگئی لاوروف وزیر امورخارجه روسیه در وین هستند. البته وی روز گذشته به من اطمینان خاطر داد که کنترل روند مذاکرات را در دست دارد و تحولات مطرح در وین را دنبال می کند. وزیر امورخارجه روسیه با همتایان و همکارانش در وین در تماس است.

وی افزود: ما یکی از ذینفعان در روند مذاکرات هستیم و امیدواریم در نزدیک ترین زمان ممکن، این روند به نتیجه برسد و به امضای اسناد لازم منجر شود و به اتفاق نظر درباره پادمانهای ضروری بینجامد که اولا تضمین کننده امنیت بین المللی و منع اشاعه باشد و این مسئله فقط به نفع ایران یا پنج بعلاوه یک نیست بلکه به نفع کشورهای دیگر بویژه کشورهای حاضر در منطقه خاورمیانه از جمله اسرائیل است. ثانیا ما منتظر هستیم تا همه تحریمهای ایران کاهش یابد.

او ادامه داد: ما از برچیده شدن کامل تحریمها در سریعترین زمان ممکن حمایت می کنیم، زیرا به نظرما، تحریمها راهی برای حل و فصل مناقشه های بین المللی نیست. اما هریک از طرفهای مطرح در مذاکرات هسته ای دیدگاههای خودشان را دارند. ما نمی دانیم که این مذاکرات چه زمانی به مصالحه منجر خواهد شد. اما امیدواریم این کار در کوتاه مدت به نتیجه منجر شود.»

وی در ادامه افزود:« با رفع تحریمها، تولید نفتی ایران نیز افزایش خواهد یافت که به نظر ما، این روندی طبیعی است. ما معتقدیم تحریمها در روابط بین الملل به عنوان یک ابزار مورد استفاده، باید کاملا برچیده شود. نباید در اقتصاد جهانی اجازه استفاده از تحریمها داده شود، زیرا سبب بدتر شدن اوضاع می شوند. ما باید در اوضاع اقتصادی طبیعی فعالیت کنیم و تنها در این صورت می توان به ثبات و امنیت دست یافت. با رفع تحریمها ، نفت بیشتری وارد بازارهای جهانی خواهد شد اما مطمئن هستیم اقتصاد جهانی این وضع را خواهد پذیرفت و این انرژی را مصرف خواهد کرد زیرا مصرف انرژی در جهان در حال افزایش است و این روند ادامه خواهد داشت و روسیه برای این وضع آماده است.»
نظرات بینندگان