arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۴۶۱۲
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۲۲ - ۲۰ تير ۱۳۹۴

ادامه ‎عملیات ‎ارتش ‎سوریه و حزب ‎الله در الزبدانی

ارتش سوریه و نیروهای مقاومت حزب الله همچنان به عملیات خود در شهرک الزبدانی ادامه می‌دهند، در حالی‌که گروه‌های مسلح دو شهرک سرگایا و مضایا درخواست مصالحه از ارتش سوریه کرده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 عملیات آزادسازی شهرک «الزبدانی» در جنوبی‌ترین نقطه القلمون واقع در ریف دمشق برای هشتمین روز متوالی امروز (شنبه) نیز ادامه یافت.

صرف نظر از محورهای جنوب شرقی الزبدانی که شاهد درگیری‌های مسلحانه است، کانون درگیری‌ها درحال حاضر کوی «الزاهره» گزارش شده است.

یک منبع میدانی سوری در این خصوص تصریح کرد که ارتش سوریه و مقاومت حزب الله درحال پیشروی در کوی الزاهره، در شمال غربی الزبدانی هستند و امنیت مزارع و ساختمان‌های قرار گرفته، اطراف کوی السلطانیه در جنوب شرقی الزبدانی را تامین کرده‌اند.

این منبع افزود: نیروی هوایی ارتش سوریه نیز طی عملیات‌های خود مواضع گروه‌های تروریستی مسلح در بوستان‌ها و مرتفعات اطراف الزبدانی و دشت بردی و مضایا را گلوله باران کرد.

این منبع همچنین از هدف گرفتن چندین توپ و سکوی پرتاب موشک و یک انبار تجهیزات نظامی گروه‌های مسلح داخل الزبدانی خبر داد.

به موازات ادامه عملیات ارتش سوریه و مقاومت حزب الله در الزبدانی، تعدادی از شخصیت‌ها و افراد با نفوذ دو شهرک مضایا و سرگایا که در جوار شهرک الزبدانی واقع شده‌اند، به درخواست گروه‌های مسلح مضایا و سرگایا درحال گفت‌وگو و مذاکره با ارتش سوریه جهت برقراری مصالحه و دستیابی به توافق جهت خروج امن از این دو شهرک هستند.

نیروی هوایی ارتش سوریه روز گذشته (جمعه) مواضع گروه‌های تروریستی مسلح در شهرک مضایا را گلوله باران کرد که در نتیجه آن شماری از عناصر این گروه‌ها کشته و زخمی شدند.

یک منبع میدانی سوری در خصوص درخواست گروه‌های مسلح دو شهرک مضایا و سرگایا تصریح کرد که این گروه‌ها به خوبی می‌دانند که پس از الزبدانی نوبت به این دو شهرک خواهد رسید و آنها راهی جز مرگ یا خروج از این مناطق ندارند.

این منبع افزود: موضوع مصالحه و خروج امن گروه‌های مسلح سرگایا و مضایا از سوی فرماندهان ارتش درحال بررسی است.
منبع: فارس
نظرات بینندگان