arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۵۰۳
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۴ - ۲۰ اسفند ۱۳۸۹

بودجه90 دانشگاه آزاد2.200.000.000.000تومان

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: میزان بودجه دانشگاه آزاد در سال 90 بیش از 2 هزار و 200 میلیارد تومان برآورد شده است و نسبت به بودجه سال 89 افزایش آنچنانی نداشته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون پارلمانی دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: میزان بودجه دانشگاه آزاد در سال 90 بیش از 2 هزار و 200 میلیارد تومان برآورد شده است و نسبت به بودجه سال 89 افزایش آنچنانی نداشته است.

به گزارش انتخاب, کریم زارع معاون پارلمانی دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با فارس، در خصوص بودجه دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد به هیچ عنوان بودجه دولتی ندارد و بودجه دانشگاه آزاد سالانه بوده و در هیئت امنای دانشگاه مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و در نهایت تصویب می‌شود.

وی افزود: در مجلس شورای اسلامی وامی برای دانشجویان دانشگاه آزاد به تصویب می‌رسد که متاسفانه امسال این بودجه به دست‌مان نرسیده و امیدواریم بتوانیم این بودجه را هرچه زودتر دریافت کنیم تا به دانشجویان نیازمند کمک کنیم.

زارع خاطرنشان کرد: به عنوان یک شهروند نه معاون دانشگاه آزاد این مطلب را عنوان می‌کنم که امیدوارم دولت و مجلس یارانه‌ای را به دانشجویانی که با مشکلات مالی روبرو هستند در نظر بگیرند حال این دانشجویان در دانشگاه‌های دولتی تحصیل کنند یا دانشجوی آزاد و یا پیام‌نور باشند.

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد در ادامه تصریح کرد: واگذاری یارانه علمی به دانشجویان یک راه‌کار اساسی است. اکنون شاید دولت آمادگی واگذاری این یارانه را نداشته باشد که پیشنهاد می‌کنیم شخصیت‌های علمی پیشنهادات خود را در این خصوص ارائه دهند.

وی در ادامه گفت: اعتقاد داریم تنها با کمک یارانه می‌توانیم انسان‌هایی را که از یک چاه نفت مهم‌ترند اما امکاناتی نداشته و در حاشیه شهرها زندگی می‌کنند شناسایی کرده و به آنها کمک کنیم تا ادامه تحصیل دهند.

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد در خصوص بودجه دانشگاه آزاد در سال 90 خاطرنشان کرد: میزان بودجه دانشگاه آزاد در سال 90 بیش از 2 هزار و 200 میلیارد تومان برآورد شده است و نسبت به بودجه سال 89 این دانشگاه افزایش آنچنانی نداشته است.

زارع در پایان گفت: رشد بودجه سال 90 دانشگاه آزاد نسبت به سال 89 بسته به تعداد دانشجویان و تعداد رشته‌های کارشناسی‌ارشد است.

نظرات بینندگان