arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۵۵۱۸
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۴ - ۲۵ تير ۱۳۹۴

حبیبی: برای تلاش‌های تیم مذاکره کننده هسته‌ای احترام قائلیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ گفت: هرگونه بازرسی از مراکز توسط اجنبی‌ها با هر بهانه و زیر هر پوششی را ورود در خط قرمز و موجب فراهم شدن زمینه جاسوسی آنها از این مراکز می‌دانیم.

 محمدنبی حبیبی در جمع اعضای هیات اجرایی حزب موتلفه اظهار کرد: حزب موتلفه اسلامی اصل مذاکرات هسته‌ای را از ابتدا لازم می‌دانست و می‌داند اما آمریکا و هم فکرانش را قابل اعتماد نمی‌دانست و نمی‌داند و در طول مذاکرات اخیر همواره از تیم مذاکره کننده پشتیبانی کرده و برای تلاش‌های مجدانه آنها به خصوص در هفته‌های اخیر احترام قائل است.

حبیبی پشتیبانی مردم از سیاست‌های کارساز مقام معظم رهبری و اصل این سیاست‌های کارساز را مهمترین و بهترین راهنما و موجب دلگرمی تیم مذاکره کننده دانست و تصریح کرد: حزب موتلفه اسلامی از شخص جناب آقای رئیس جمهور به خاطر زحمات فراوانی که در این مورد تحمل کرده‌اند تشکر می‌کند و معتقدیم تدوین برنامه اقتصاد مقاومتی و به کارگرفتن همه ظرفیت‌ها برای اجرای آن برنامه یک ضرورت دائمی است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با تاکید بر اجتناب از دو قطبی کردن و جناحی کردن مسایل هسته‌ای بیان کرد: جمع‌بندی توافق اخیر در کشور بر اساس مراحل قانونی ضرورت دارد. ما معتقدیم تعهد به اجرای پروتکل الحاقی به ضرر کشور و ملت است.

وی در پایان اظهار کرد: در حالی که برخی از مقامات آمریکایی بعد از جلسات اخیر وین از روی میز بودن گزینه نظامی علیه ایران دم می‌زنند، تقویت مستمر بنیه نظامی کشور را یک اصل مسلم می‌دانیم. اینکه آمریکایی‌ها توقع داشته باشند چگونه دفاع کردن از انقلاب و کشور و ملتمان را با اجازه آنها طراحی کنیم علامت عقب ماندگی سیاسی دولتمردان آمریکایی است. ما با رعایت مقررات بین‌المللی، چگونه دفاع کردن از خودمان را با تشخیص خودمان شکل خواهیم داد.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان