arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۵۸۵۳
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۰۹ - ۲۸ تير ۱۳۹۴

قول روحانی برای حمایت از تیمهای المپیکی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دبیر کل کمیته ملی المپیک می گوید، بودجه و منابع مالی یکی از چالش های کمیته المپیک برای حمایت از فدراسیونهاست، با این حال او فکر می کند تا یک ماه آینده همه چیز بر روی غلتک بیفتد.

شاهرخ شهنازی در گفتگو با ایسنا درباره مشکل مالی کمیته ملی المپیک بیان کرد: بحث بودجه و منابع مالی یکی از چالشهای ما برای حمایت از فدراسیون هاست. البته زمانی که در خدمت رییس جمهور بودیم وی قول بسیار قوی داد برای اینکه از تیم های ما جهت کسب سهمیه المپیک حمایت کند. فکر می کنم این نقیصه هم رفع شود و امیدوار هستیم بودجه افزایش یابد.

وی ادامه داد: تا آخر تیرماه قول داده اند بودجه مناسبی را در اختیار ما بگذارند و ما نیز بخشی از آن را در اختیار فدراسیونها می‌گذاریم. جلسات تخصصی کمیته ملی المپیک را بعد از عید فطر از سر می گیریم و به مسائل بقیه فدراسیونها نیز رسیدگی می کنیم. من فکر می کنم طی یک ماه آینده همه چیز به صورت خوب بر روی غلتک می افتد.

شهنازی در پاسخ به این پرسش که جلسه تخصصی بعدی با کدام فدراسیون است؟ گفت: جلسه تخصصی بعدی فکر می کنم با فدراسیون بوکس باشد.

دبیر کمیته ملی المپیک درباره شرایط فدراسیون دوومیدانی نیز تصریح کرد: دوومیدانی می تواند سهمیه زیادی بگیرد و تا زمانی که انتخابات این فدراسیون برگزار شود ما باز هم از آن حمایت می کنیم. همچنین مرتب با احسان حدادی در ارتباط هستیم و فکر می کنم دارد به سمت آماده شدن می رود و نیازمند است در چند تورنمت شرکت کند. او ورزشکار حرفه ای است و خودش را خوب به آمادگی می رساند.

وی در پاسخ به این پرسش که کمیته ملی المپیک از او حمایت مالی می کند یا خیر؟ گفت: بله، حتما همین طور است. البته نه تنها او بلکه تمام کسانی که امید به کسب مدال و حتی کسب سهمیه داریم را حمایت می کنیم.

شهنازی در مورد رقابت ایران با کویت در مسابقات دیویس کاپ نیز گفت: این مسابقات در گروه دو آسیا برگزار می شود و حساس است. ما در گذشته نیز با کویت بازی داشتیم اما کمتر توانسته‌ایم آنها را شکست دهیم. امیدوارم در پنج مسابقه ای که ایران با کویت دارد بتواند در مجموع پیروز باشد. تنیس بازان تلاش خود را می کنند، شاهین خالدان خیلی خوب بازی کرد اما حریفش در آمریکا زندگی می کند و مربی سوئدی دارد. در واقع امکانات آنها در مراحل آماده سازی اصلا قابل مقایسه با ما نیست. با این حال دلم گواهی می دهد ایران پیروز می شود.
نظرات بینندگان