arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۵۸۹۸
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۱ - ۲۸ تير ۱۳۹۴

کاخ سفید در مسیر بی بازگشت درگیری با کرملین

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

این سیاستمدار آمریکایی با بیان اینکه «کاخ سفید در مسیر بی بازگشت درگیری با کرملین پیش می رود» معتقد است که باراک اوباما نه فقط به خاطر تقویت جنگ سرد که حتی به احتمال وقوع جنگ گرم با روسیه در ذهن مردم ثبت خواهد شد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری «اسپوتنیک» به نقل از این سیاستمدار نوشت: «امروز آمریکا متحد اوکراین است که ائتلاف آنها از نئونازی ها و چچن های در حال مبارزه در شرق کشور تشکیل شده و همچنین نخبگان اوکراین که واشنگتن سخاوتمند را می دوشند.»

به گفته مک کونل، در حال حاضر باراک اوباما و جان کری مشغول کارهای دیگری هستند و آمریکا در مسیر بی بازگشت درگیری با روسیه می رود.

به اعتقاد این سیاستمدار آمریکایی، این مساله به «تردیدهای اخلاقی منجر می شود و اصلا ارزش استراتژیک برای آمریکا ندارد».

وی در ادامه می گوید: «چطور ما به چنین وضعیت عجیبی رسیدیم و با نئونازی ها و چچن ها وارد ائتلاف شده، به جنگ مستقیم با مسکو در مرزهای روسیه رسیدیم؛ رسانه های گروهی مطیع و طبقه سیاسی دایما تنش به وجود می آورند و از تجاوزهای روسیه سخن می گویند: این چه جریانی است؟ تصفیه حساب است؟ شاید جریان این است که روسیه به عنوان یک دشمن برای آمریکا لازم است تا این کشور ارزش خود را احساس کند؟»

مک کونل در ادامه می گوید: سال 1997 «ساموئل هانتینگتون» جامعه شناس و نظریه پرداز معروف نوشت که احتمالا آمریکا برای غلبه بر شکاف داخلی به یک دشمن نیاز پیدا می کند.

هانتینگتون اطمینان داشت که آمریکا برای رفع این مشکل و یا پنهان ساختن اختلاف نظرهای بین قومی در داخل، به جستجوی تهدیدهای خارجی خواهد پرداخت.

نویسنده مقاله می گوید: «اگر روی مفاهیم منطقی سیاست خارجی اندیشه کنیم، آن وقت برایمان روشن می شود که درگیری با مسکو در مرزهای روسیه و جانبداری آمریکا از نئونازی ها و اسلام گرایان (افراط گرا)، آن چیزی نیست که کاخ سفید به خاطرش تلاش می کند؛ البته اگر سیاست خارجی خود را با معیارهای عقلانی تعیین کند».
نظرات بینندگان