arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۵۹۶۹
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۸ - ۲۸ تير ۱۳۹۴

نجات 70 نفر از غرق شدن در گیلان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دبیر ستاد ساماندهی سواحل و تفرجگاه های گیلان گفت: طی سه روز گذشته 70 نفر توسط ناجیان غریق در سواحل استان نجات داده شدند.
 
یونس رنجکش عصر یکشنبه و در حاشیه بازدید از سواحل استان در گفت و گو با ایرنا افزود: از ابتدای امسال ، 280 نفر توسط ناجیان غریق در سواحل گیلان نجات داده شدند که 70 نفر از آنها مربوط به این سه روز تعطیلات بوده اند.
 
وی تصریح کرد: تمام تلاش نیروهای امدادی، ناجیان غریق ، پلیس و نیروهای استقراریافته در سواحل، حفظ امنیت گردشگران و شهروندان است اما مردم هم باید موارد ایمنی را رعایت کنند تا دچار حادثه نشوند.
 
دبیر ستاد ساماندهی سواحل و تفرجگاه های گیلان با یادآوری مواج و طوفانی بودن دریا و نامناسب بودن برای شنا، به مسافران و گردشگران توصیه کرد که از شنا کردن در زمان طوفانی بودن دریا بپرهیزند تا طعم شیرین سفر برایشان تلخ نشود.
 
رنجکش همچنین از غرق شدن یک نوجوان در سواحل چابکسر شهرستان رودسر خبر داد و گفت: این نوجوان روز گذشته با وجود طوفانی بودن دریا و تاکید بر نامناسب بودن شرایط برای شنا ، در خارج از طرح های سالم سازی شنا کرد که متاسفانه غرق شد.
 
وی با بیان این که سال گذشته در تعطیلات عید فطر 11 نفر در سواحل گیلان غرق شده بودند، گفت: خوشبختانه امسال غرق شدگان طی این مدت به طور چشمگیری کاهش یافته و تاکنون فقط یک مورد غرق شدگی در تعطیلات عید فطر گزارش شده است.
 
گیلان از چابکسر در شرق تا آستارا در غرب استان 300 کیلومتر نوار ساحلی دارد.
 
بیش از 650 نفر ناجی غریق در نقاط خطر آفرین ، حدود 300 نفر در طرح های سالم سازی دریا و 300 نفر نیز بازرس بر کار ناجیان غریق، در سواحل گیلان مستقر شده اند.
 
افزون بر یک هزار نفر نیروهای امدادی و پلیس و دیگر عوامل نیز در سواحل استان حضور دارند.
نظرات بینندگان