arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۶۰۴۹
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۰ - ۲۹ تير ۱۳۹۴

ادامه پیشروی نیروهای عراقی در الانبار

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

با ادامه پیشرویی نیروهای عراقی در استان الانبار و کنترل بر چندین منطقه، آنها اکنون به نزدیکی دانشگاه این استان رسیده‌اند و همزمان منابع میدانی در شمال عراق از کشته شدن 108 داعشی و منهدم شدن ده‌ها مرکز آنها در استان نینوا خبر داده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، منابع نظامی عراقی اعلام کردند که پس از گذشت یک هفته از آغاز عملیات آزادسازی استان الانبار، بزرگترین استان عراق نیروهای ارتش با کمک نیروهای مردمی و عشایر موفق شدند کنترل مناطقی از جمله الطاش در جنوب رمادی، مرکز این استان را در دست گرفته و به دانشگاه الانبار نزدیک شوند که به یک دژ مستحکم برای نیروهای مستقر در آن تبدیل شده است.

همچنین در پی حملات نیروهای عراقی حدود 30 تن از تروریست‌های داعش در شهر فلوجه کشته شدند.

منابع امنیتی عراقی نیز اعلام کردند که تروریست‌های داعش ورزشگاه المپیک شهر رمادی را منفجر کرده و کنترل منطقه اطراف آن را در دست گرفتند. گفته می‌شود داعش پس از عقب نشینی نیروهای ارتش و درگیری‌های شدید با آنها کنترل این منطقه را در دست گرفت.

همچنین نجم الجبوری، فرمانده عملیات استان نینوا اعلام کرد که طی 48 ساعت گذشته 108 تن از تروریست‌های داعش در تعدادی از مناطق این استان شمالی عراق به دست نیروهای دولتی کشته شده و ده‌ها مرکز آنها نیز منهدم شده است.

به گفته الجبوری جنگنده‌های ارتش در یک نوبت تجمع تروریست‌های داعش را هدف قرار دادند که موجب منهدم شدن تعدادی از خودروهای زرهی و تجهیزات نظامی آنها شد.

نیروهای "وعد الله" عراق همچنین حمله داعش به سامرا را ناکام گذاشتند و مانع ورود تروریست‌ها به منطقه خط اللاین در 40 کیلومتری شهر سامرا شده و یک خودروی این تروریست‌ها را نیز به آتش کشیدند که موجب کشته شدن تمامی سرنشین‌های خودرو شد.

در همین راستا مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق سه روز عزای عمومی برای قربانیان انفجار تروریستی منطقه خان بنی سعد در استان دیالی اعلام کرده و خواهان پایبندی عراقی‌ها به وحدت ملی شد. در این انفجار خونین که در بازاری در دیالی عراق رخ داد بیش از 120 تن کشته شدند.

وی تاکید کرد: تروریست بار دیگر به ما ضربه می‌زند تا فساد ایجاد کند این جنایت‌های تروریستی با اسلام و رسالت الهی کاملا متضاد است. برای همین مردم عراق همچنان باید به وحدت پایبند بوده و دستگاه‌های امنیتی نیز باید تدابیر لازم را برای ممانعت از وقوع چنین جنایت‌هایی اتخاذ کنند.
نظرات بینندگان