arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۶۱۰۲
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۲ - ۲۹ تير ۱۳۹۴

مرگ عابر با بازشدن در رادیاتور اتوبوس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رییس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور پایتخت گفت: صبح امروز باز شدن ناگهانی در رادیاتور اتوبوس شرکت واحد، منجر به مرگ عابر 62 ساله شد.

سرهنگ مراد مرادی در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر گفت: حوالی ساعت 8 صبح امروز یک دستگاه اتوبوس شرکت واحد در مسیر جنوب به شمال خیابان بهارستان واقع در شهرک شهید باقری در حال حرکت بود که ناگهان در قسمت رادیاتور این اتوبوس در انتهای سمت راست آن باز شده و به شدت با صورت یک عابر پیاده برخورد کرده است.

وی با بیان اینکه این عابر پیاده مردی 62 ساله و در کنار خیابان ایستاده بود، گفت: برخورد در رادیاتور به صورت عابر پیاده منجر به فوت این فرد در دم شد.

رییس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور پایتخت درباره اینکه آیا در چنین حادثه‌ای راننده اتوبوس می‌تواند مقصر باشد یا خیر؟ افزود: راننده اتوبوس در این حادثه به دلیل عدم رعایت موارد ایمنی و برابر ماده 187 آیین‌نامه مقصر شناخته شد چراکه وی می‌بایست اقدامات لازم برای مهار در رادیاتور وسیله خود را انجام داده باشد.

مرادی به رانندگان اتوبوس و رانندگان حمل و نقل عمومی توصیه کرد که از بسته بودن تمامی درهای وسیله خود و همچنین سلامت و ایمنی آنها مطمئن شده و سپس شروع به حرکت کنند.

رییس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور پایتخت اضافه کرد: رسیدگی به پرونده راننده اتوبوس از طریق مبانی قانونی در حال انجام است.
نظرات بینندگان