arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۶۳۴۰
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۷ - ۳۰ تير ۱۳۹۴

بازداشت دو شهروند در جریان استقبال از وزیر کشور

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

روز گذشته در جریان سفر وزیر کشور به شیراز برای معارفه استاندار جدید دو نفر بازداشت و طبق اعلام منابع، امروز آزاد شدند.

به گزارش آنا، عصر روز گذشته عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور برای معارفه استاندار جدید فارس به شیراز سفر کرد. اما قبل از ورود وزیر کشور به فرودگاه شیراز، عده‌ای از مردم این استان که با در درست داشتن پلاکاردهایی در حمایت از روحانی در محل حضور داشتند تا به استقبال وزیر دولت تدبیر و امید بروند، با تذکر نیروی انتظامی مبنی بر ترک صحنه مواجه شدند.

به گفته یکی از شاهدان عینی، در جریان این تذکر و برخورد یکی از مأموران، تنش ایجاد می‌شود.

به گزارش منابع محلی، دو برادر به نام‌های سروش و مهرزاد فریدونی تا امروز صبح بازداشت بودند و امروز بعد از ارجاع پرونده این دو فرد به دادسرا، استاندار جدید استان فارس به ماجرا ورود پیدا می‌کند و بعد از پیگیری‌های مختلف شخصیت‌ها در نهایت این دو برادر آزاد می‌شوند.

پیش از این نیز در اردیبهشت‌ماه امسال، هنگامی که حسن روحانی، رئیس‌جمهوری، به استان فارس سفر کرده بود، سه مرد و یک زن بازداشت و عصر همان روز آزاد شدند.

استان فارس طی یکی دو سال اخیر تنش‌های زیادی داشته است که مهم‌ترین آن حمله عده‌ای به علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، است.

به گزارش آنا، سیدمحمد احمدی چندی پیش بر اساس آنچه خود اعلام کرد، به‌ منظور شرکت در انتخابات مجلس دهم از سمت استانداری فارس کنار رفت اما در عین حال عده‌‌ای معتقدند که احمدی از سوی دولت به صورت محترمانه برکنار شده است.

بعد از این، محمدعلی افشانی به عنوان گزینه دولت برای تصدی این سمت در نظر گرفته شد که نمایندگان استان فارس به مخالفت با آن پرداختند و تهدید به استعفای جمعی کردند اما دولت بالاخره افشانی را برای این سمت انتخاب کرد.

سید محمدعلی افشانی از فعالان اصلاح‌طلب استان کهگیلویه و بویراحمد و عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی است.

وی در سابقه مدیریتی خود معاونت استانداری‌های خوزستان، سمنان و کهگیلویه و بویراحمد، معاونت وزیر آموزش و پرورش و ریاست ستاد نوسازی مدارس کشور را داراست.

افشانی از رئیس دولت اصلاحات نشان دولتی سازندگی را دریافت کرده است.
نظرات بینندگان