arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۶۴۱۳
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۰ - ۳۱ تير ۱۳۹۴

اعترافات تکان‌دهنده تروریست داعش

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

اعترافات تکان دهنده یکی از عاملان جنایت اسپایکر، اعلام جزئیات هسته متلاشی شده داعشی در بغداد و هلاکت ده ها تروریست تکفیری در ادامه عملیات نیروهای امنیتی و نیروهای داوطلب مردمی در جبهه های مختلف از جمله اخبار مربوط به عراق است.

به گزارش تسنیم، نیروهای مردمی عراق از دستگیری یکی از عاملان جنایت هولناک اسپایکر که طی آن صدها دانشجوی بیگناه به دست تروریست های تکفیری قتل عام شدند،خبر دادند.


بر اساس گزارش پایگاه خبری المسله، نیروهای گروه مردمی "وعدالله" در بیانیه ای اعلام کردند یکی از عاملان جنایت اسپایکر را دستگیر کرده و وی را به نیروهای امنیتی در بغداد تحویل داده اند.

در این بیانیه به جزئیات دیگری در خصوص این موضوع اشاره نشده است.


دادگاه جنایی مرکزی عراق هشتم جولای، حکم اعدام را در خصوص ۲۴ متهم به دست داشتن در جنایت اسپایکر صادر کرده بود و تصمیم گرفت چهار متهم را آزاد کند.


تروریست های تکفیری در اواسط ژوئن سال گذشته صدها دانشجوی پایگاه اسپایکر در شمال شهر تکریت را هنگام اشغال این منطقه قتل عام کردند.


هلاکت ۱۱ تروریست داعشی در الرمادی

خبر دیگر این که بر اثر حمله هوایی به تجمع تروریست های داعشی در منطقه البوحیات در شرق حدیثه، ۱۱ نفر به هلاکت رسیدند.

خاطر نشان می شود فرماندهی عملیات مشترک روز سیزدهم جولای(بیست و دوم تیر) آغاز عملیات آزادسازی استان الانبار از اشغال گروه تروریستی داعش را با مشارکت نیروهای امنیتی و نیروهای داوطلب مردمی اعلام کرده بود.

منطقه الفهود الصقلاویه پاکسازی شد

موفقیت نیروهای داوطلب مردمی در آزادسازی منطقه الفهود در الصقلایه واقع در شمال فلوجه از دیگر خبرهای مربوط به عراق است.

بیانیه شورای رسانه ای نیروهای داوطلب مردمی از پاکسازی منطقه الفهد در ناحیه الصقلاویه در شمال فلوجه واقع در استان الانبار خبر داد.

بر اساس این بیانیه، نیروهای داوطلب ضمن پاکسازی منطقه الفهود در ناحیه الصقلاویه، ۱۰ تروریست داعشی را به هلاکت رساندند.

نیروهای داوطلب مردمی همچنین حمله تروریست های داعش به روستای البوجاسم در شمال شرقی فلوجه را دفع کردند.بر اساس این بیانیه، تعداد از منازل بمب گذاری شده از سوی تروریست های داعشی در شمال الصقلاویه نیز پاکسازی شد.

انفجار خودرو بمب گذاری شده در منطقه الزعفرانیه بغداد

یک منبع امنیتی در بغداد اعلام کرد بر اثر انفجار یک دستگاه خودرو بمب گذاری شده، دست کم دو غیر نظامی کشته و ۱۲ نفر دیگر زخمی شدند.

وی به المسله گفت یک دستگاه خودرو بمب گذاری شده عصر سه شنبه در نزدیکی یک پمپ بنزین در منطقه الزعفرانیه در جنوب بغداد منفجر شد که این انفجار دو کشته و ۱۲ زخمی به جا گذاشت.

یک منبع در وزارت کشور عراق در این باره گفته بود ۱۲ نفر بر اثر انفجار خودرو بمب گذاری شده در نزدیکی مرکز نگهداری معلولین در منطقه الزعفرانیه در جنوب بغداد، کشته و زخمی شدند.

هلاکت بیش از ۴۰ داعشی در شمال فلوجه

نیروهای داوطلب مردمی، حمله تروریست های داعشی به منطقه الشیحه در شمال فلوجه را دفع کردند که بر اثر آن بیش از ۴۰ تروریست به هلاکت رسیدند و سه خودرو تروریست ها منهدم شد.

علی داوود رئیس شورای شهر الخالدیه خاطر نشان کرد نیروهای نظامی وارد مناطق الحامضیه و البوعیثه در شمال شرقی الرمادی شده اند و سرکرده نظامی داعش در منطقه الحامضیه هم به هلاکت رسیده است.

حمله انتحاری داعشی ها در الطارمیه بغداد

خبر دیگر این که بر اثر انفجار انتحاری در الطارمیه در شمال بغداد، سه نیروی امنیتی کشته و ۹ نفر دیگر زخمی شدند.

یک منبع امنیتی در بغداد در این زمینه گفت یک تروریست انتحاری با راندن یک خودرو بمب گذاری شده در منطقه البیرحات در شهرستان الطارمیه در شمال بغداد، این خودرو را در نزدیکی نیرروهای ارتش و پلیس منفجر کرد که بر اثر آن سه نفر کشته و ۹ نفر دیگر زخمی شدند.

هلاکت پنج داعشی در منطقه حصیبه

فرماندهی پلیس فدرال عراق هم از هلاکت پنج تروریست داعشی در منطقه حصیبه شرقی در شرق الرمادی خبر داد.
رائد شاکر جودت به المدی پرس گفت تک تیراندازهای پلیس، پنج تروریست از جمله سه تک تیرانداز داعشی مخفی شده در مأذنه مسجد الیاس در منطقه حصیبه شرقی را به هلاکت رساندند.

وی افزود این عملیات امنیتی همچنین به دستگیری یکی از تروریست های داعشی به نام ابوولید الفهداوی و انهدام کامیون و پاکسازی سه منزل بمب گذاری شده و مدرسه ای منجر شد که داعشی ها آن را بمب گذاری کرده بودند.

بر اساس این گزارش،‌استان الانبار همچنان شاهد درگیری های شدید نیروهای امنیتی و مردمی با تروریست های داعشی است که برخی شهرهای استان از جمله الرمادی و فلوجه را به اشغال خود درآورده اند. این درگیری ها به هلاکت صدها تروریست داعشی و پاکسازی برخی مناطق منجر شده است.

اعتراف تکان دهنده یک جنایتکار داعشی

خبر دیگر این که یکی از عاملان جنایت هولناک اسپایکر به کشتن ۶۰ دانشجوی این پایگاه اعتراف کرد.

این تروریست داعشی که پس از ارتکاب جنایت اسپایکر به بصره فرار کرده بود و البته به دام نیروهای امنیتی افتاد، اعترافات تکان دهنده ای بر زبان خود جاری کرد و با اشاره به مسیر پیوستنش به گروه تروریستی تکفیری داعش به مسئولیت خود در قتل عام ۶۰ دانشجو اعتراف کرد و گفت گروه داعش دستور قتل کسانی را که تکفیری ها به زعم خود" شیعیان روافض، اهل سنت مرتد و مسیحیان کافر " توصیف می کنند، صادر کرده است.

ششم جولای نیز اداره اطلاعات استان بصره اعترافات یکی دیگر از عاملان جنایت اسپایکر را پخش کرد که این جنایتکار به قتل ۹ دانشجوی پایگاه اسپایکر اعتراف کرد.

اختلاف داخلی میان داعشی ها هشت کشته به جا گذاشت

خبر دیگر این که اختلافات و درگیری داخلی میان تروریست های داعشی در شرق فلوجه به هلاکت هشت نفر از آنها منجر شد.

درگیری مسلح میان دو هسته داعش در شرق فلوجه که پس از بروز اختلاف شدید بر سر توزیع پول های به سرقت رفته از منازل مردم رخ داد، هشت نفر از تروریست های داعشی در این درگیری خونین داخلی به هلاکت رسیدند.

بر اساس این گزارش، سرکردگان گروه تروریستی داعش بلافاصله با بازداشت کسانی که اقدام به تیراندازی کرده بودند و گرفتن سلا ح هایشان، آنها را به دادگاه این گروه تکفیری در فلوجه تحویل دادند تا محاکمه شوند.

هلاکت ده ها داعشی در شمال الرمادی و ادامه پیشروی نیروهای امنیتی و مردمی

هلاکت ده ها تروریست داعشی در شمال الرمادی و ادامه پیشروی نیروهای امنیتی و نیروهای داوطلب مردمی در جبهه الرمادی از دیگر خبرهای مربوط به عراق است.

غسان العیثاوی فرمانده جنگجویان عشایر الانبار از هلاکت ده ها تروریست داعشی در جریان عملیات پاکسازی شهر الرمادی در ۱۱۰ کیلومتری بغداد و پیشروی نیروهای شرکت کننده در این عملیات خبر داد.

العیثاوی خاطر نشان کرد نیروهای امنیتی، عشایر و نیروهای داوطلب مردمی پیشروی گسترده ای در نبردهای پاکسازی منطقه البوعیثه در منطقه جزیره الانبار داشتند که در جریان آن درگیری های شدیدی با تروریست های داعشی رخ می دهد و به هلاکت ده ها نفر از آنها منجر می شود.

العیثاوی افزود نیروهای یگان مهندسی نیز به خنثی سازی بمب های کارگذاشته شده از سوی تروریست ها و منازل بمب گذاری شده در مناطق الجزیره و باز کردن گذرگاه های امن برای ورود نیروهای ارتش و پلیس برای پاکسازی اطراف الرمادی از سمت شمال ادامه می دهند.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی و نیروهای داوطلب مردمی که اول آوریل توانسته بودند در عملیات گسترده ای که یک ماه به طول کشید، شهر تکریت زادگاه صدام معدوم را از لوث تروریست های تکفیری پاکسازی کنند، همچنان به پاکسازی دیگر مناطق استان الانبار با کمک عشایر ادامه می دهند.

جزئیات هسته متلاشی شده داعش در بغداد

یگان اطلاعاتی عراق روز دوشنبه از دستگیری اعضای یک شبکه تروریستی داعشی ۴۱ نفره خبر داد که مسئول انفجارهای خودروهای بمب گذاری شده و کمربندهای انفجاری در بغداد بودند. در این عملیات، تعدادی کمربندی انفجاری و خودروهای بمب گذاری شده ضبط شد.

بر اساس این گزارش، ۴۱ تروریست دستگیر شده وابسته به آن چه ولایت بغداد داعش خوانده می شد، هستند و در میان آنها دو فرد انتحاری وجود داشت که درصدد منفجر کردن خود در میان مردم برای کشتن آنها بودند.

پنج تروریست نیز در جریان تلاش برای مقابله با نیروهای امنیتی که به دستگیری آنها اقدام کرده بودند، به هلاکت رسیدند. نیروهای یگان اطلاعاتی همچنین دو خودرو بمب گذاری شده را ضبط کردند.

بیانیه یگان اطلاعاتی عراق از کشف و ضبط کمربندهای انفجاری آماده انفجار و ۷۵ بمب دست ساز و چسبان و تعدادی سلاح و تجهیزات انفجاری و موشک کاتیوشا خبر داده است.

تروریست های دستگیر شده به دست داشتن خود در عملیات تروریستی اعتراف کرده اند.

هلاکت هفت داعشی در مرکز فلوجه

یک منبع در فرماندهی عملیات الانبار از هلاکت هفت نفر از سرکردگان داعش در حمله توپخانه ای به مخفیگاه آنها در مرکز فلوجه خبر داد.

این منبع اظهار داشت یگان موشکی و میدانی ارتش توانست با مشخص کردن مقر گروهک داعش در محله نزال در مرکز فلوجه، آن را با موشک و توپ با دقت بالا هدف قرار دهد که بر اثر آن هفت سرکرده داعش به هلاکت رسیدند.

این منبع همچنین از انهدام پنج خودرو زرهی و یک انبار بزرگ سلاح و موشک و انبار سوخت داعش خبر داد. این منبع افزود شورای داعش در فلوجه از مهمترین ادارات وموسساتی به شمار می رفت که داعش از آن برای نظارت بر هسته ها و سازماندهی تروریست های خود استفاده می کرد.

انفجار در شمال بغداد

خبر دیگر این که بر اثر انفجار بمب در منطقه الحمامیات در شمال بغداد، دو نفر کشته و هفت نفر دیگر زخمی شدند.

شهرک صدر بغداد هم روز سه شنبه شاهد انفجار بمب بود که بر اثر آن یک نفر کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند.
نظرات بینندگان