arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۶۷۳۷
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۲۰ - ۰۱ مرداد ۱۳۹۴

درخواست عجیب آمریکا از دولت عراق

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نیروهای مشترک عراقی برخلاف درخواست رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا برای توقف عملیات الانبار ، به سرعت به سمت رمادی در حال پیشروی هستند.

به گزارش العالم، این عملیات پاسخ دندان شکنی به خواسته ژنرال مارتین دمپسی بود که از دولت عراق خواسته بود عملیات الانبار را متوقف کند.

دیمپسی هنگام دیدار با حیدر العبادی نخست وزیر عراق، عملیات الانبار را فرسایشی خواند و خواستار توقف فوری عملیات علیه داعش و از صحنه خارج کردن بسیج مردمی شد.

به عقیده کارشناسان هدف از این اقدام آمریکا چیزی جز کاستن از تاثیر بسیج مردمی که دستاوردهای اسطوره ای در جنگ علیه داعش رقم زده نیست تا بدین وسیله دستاوردهای بسیار ناچیز ائتلاف جهانی به رهبری آمریکا پوشیده بماند.

درهمین حال نیروهای مشترک عراقی عملیات آزادسازی دانشگاه الانبار را از دست عناصر داعش در شهر رمادی آغاز کردند و فرمانده پلیس نیز از عقب نشینی داعش در الانبار در برابر پیشروی نیروهای امنیتی و بسیج مردمی خبر داد.

نیروهای مشترک عراقی در تکمیل عملیات سابق خود برای آزادسازی دانشگاه الانبار در نزدیکی شهر رمادی حملات جدیدی را آغاز کردند که بعد از گذشت چند ساعت فرمانده پلیس این استان عقب نشینی داعش را تایید کرد.

نیروهای امنیتی در مناطقی مانند پل زنکو در محور ثرثار پیشروی کردند و بعد از درگیری های شدید و به هلاکت رسان تعدادی از تروریست ها که اهالی کشورهای مختلفی بودند بر دو منطقه حامضیه و بوعیثه در رمادی مرکز استان الانبار سیطره یافتند.

ارتش عراق با پشتیبانی بسیج مردمی همچنین بعد از سیطره بر المضیح به سمت منطقه الحصیبه پیشروی کرد و در پی دستاوردهای سریع، نیروهای مشترک تاکید کردند که طی هفته جاری وارد رمادی خواهند شد از این رو از اهالی این شهر و کسانی که فریب خورده و با داعش همکاری می کنند خواستند که شهر را ترک کنند.

منابع مختلف خبری نیز در پی پیشروی نیروهای مشترک در منطقه نزال در مرکز شهر فلوجه، از هلاکت تعداد زیادی از داعشی ها خبر دادند.
نظرات بینندگان