arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۶۸۲۷
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۴ - ۰۲ مرداد ۱۳۹۴

دفاع خالد مشعل از سفر به عربستان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) با دفاع از سفر اخیرش به عربستان سعودی و دیدار با پادشاه این کشور این سفر را توفیق الهی دانست.

به گزارش مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، خالد مشعل در مراسمی به مناسبت عید سعید فطر در دوحه با انتقاد از جنجال رسانه ای علیه سفرش به عربستان، گفت: خداوند این توفیق را به بنده داد که در اواخر ماه مبارک رمضان برای انجام مناسک عمره و شرکت در نماز عید فطر به مسجد الحرام مشرف شوم.

وی تاکید کرد که آرمان و مساله اول و اساسی ما، قضیه فلسطین و رهایی از اشغالگری و مبارزه با اشغالگران است.

مشعل بیان داشت: حماس وقتی هر در عربی یا اسلامی را می زند نباید مورد سرزنش قرار گیرد، چون هدف ما از این کار این است تا به امت اسلام گوش زد کنیم که فلسطین امانتی بر گردن شماست و ما خط دفاع اول از شما مسلمانان و عرب ها هستیم. ما با شما و همراه شما بر صهیونیست ها و دشمنان پیروز می شویم.

رئیس دفتر سیاسی حماس با ابراز شگفتی از تحلیلات نادرست و شایعات مطرح شده درباره سفرش به عربستان، اظهار داشت: حماس وارد جبهه گیری های منطقه ای نخواهد شد و با طرف های متعددی ارتباط دارد، اما این رابطه علیه و ضد هیچ کسی نیست و تنها در راه و مسیر دفاع از قدس، فلسطین و مسجد الاقصی است.

نظرات بینندگان