arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۶۹۷۵
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۳ - ۰۳ مرداد ۱۳۹۴

کاهش مدت حبس به شرط باسواد شدن

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تربیتی کشورگفت: زندانیانی که در مدت حبس با سواد شوند و مدرک تحصیلی دریافت کنند از مزایایی مانندکاهش مدت حبس و مرخصی برخوردار خواهند شد.

آقای جهانگیر در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما گفت: براساس تفاهم نامه ای که با وزارت آموزش و پرورش منعقد شده است، از توقف و افت تحصیلی زندانیان تا مقطع تحصیلی دبیرستان پیشگیری و جبران خواهد شد.

وی افزود: طبق این تفاهم نامه همچنین فرزندان زندانیان در مدت حبس نیز تحت پوشش تحصیلی قرار می گیرند و با کمک های مالی و آموزشی از افت تحصیلی آنها جلوگیری می شود.

وی گفت : هفتاد درصد زندانیان جوان و زیر چهل سال با مدرک تحصیلی سیکل و ده درصد زندانیان بی سواد مطلق هستند.

وزیر آموزش و پرورش نیز در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: براساس این تفاهم نامه علاوه بر آموزش و ادامه تحصیل زندانیان در زندان ها ، خانواده های این زندانیان نیز تحت مشاوره های خانوادگی و آموزشی قرار میگیرند.

علی اصغر فانی گفت: آموزش و پرورش تاکنون 22 تفاهم نامه آموزشی با سازمان ها و نهادهای مختلف منعقد کرده که نود درصد این تفاهم نامه ها به مرحله اجرایی رسیده است.

وی یادآور شد: تیم نظارتی آموزش وپرورش برای اجرایی و عملیاتی شدن تفاهم نامه ها انتخاب شده است و گزارش پیشرفت هر تفاهم نامه نیز بصورت ماهانه بررسی خواهد شد.
نظرات بینندگان