arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۷۱۷۲
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۳ - ۰۴ مرداد ۱۳۹۴

کرباسیان: اروپائی ها بازار خودرو ایران را هدف گرفته اند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت با اشاره به تشکیل اجلاس اخیر سرمایه گذاری و تجارت ایران و اروپا در وین پایتخت اتریش، گفت: در این نشست که شماری از مسئولان دولتی در کنار 70 نفر از بازرگانان و تولیدکنندگان حضور داشتند، اروپائی ها بیشترین علاقه مندی را برای حضور در بازار خودرو ایران مطرح کردند.

به گزارش ایرنا، مهدی کرباسیان روز یکشنبه در حاشیه مراسم امضای قرارداد تجهیز، بهره برداری و فروش محصولات معدنی زغالسنگ خمرود کرمان، اظهار داشت: پس از مساله خودرو، نظام بانکی و مالی ایران به عنوان دیگر موضوع مورد توجه اروپائی های حاضر در اجلاس یادشده بود.

روزهای یکم و دوم مردادماه جاری کنفرانس سرمایه گذاری و تجارت ایران و اروپا در وین پایتخت اتریش با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس هیات عامل ایمیدرو و تعدادی از مسئولان دستگاه های اقتصادی کشور و فعالان بخش خصوصی ایران به همراه سرمایه گذاران اروپایی برگزار شد.

وی افزود: اجلاس یادشده از چندین ماه قبل برنامه ریزی شده بود اما زمان برگزاری آن مصادف با توافق برجام بود و علاوه بر متخصصان ایرانی و اتریشی، مدیران و کارشناسانی از شرکتهای معتبر سوئیسی و انگلیسی از جمله حاضران آن بودند.

وی تصریح کرد: همایش دو روزه هفته گذشته 'ایران و اروپا' در وین در واقع نخستین سفر رسمی فعالان بخش خصوصی ایران به اروپا پس از توافق وین بود که بالغ بر 70 نفر از بازرگانان و تولیدکنندگان ایرانی در این همایش حاضر شده بودند.

به گفته رئیس هیات عامل سازمان توسعه ونوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، سیستم بانکی اروپا در این اجلاس اعلام آمادگی کردند در قالب فاینانس در پروژه های ایران مشارکت نمایند.

کرباسیان اضافه کرد: امروز اروپائیان به این باور رسیده اند که بازار ایران تنها به منزله عرصه ای برای فروش کالا نیست، بلکه باید فناوری روز را بیاورند تا در این کشور تولید راه بیفتد.

وی گفت: برگزاری پانلهای مختلف با حضور مسئولان بانکی کشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت در اجلاس وین موجب شد تا طرفهای اروپایی اطلاعات را به شکل مستقیم از مقامهای ذیربط دریافت نمایند و انتظار می رود با برچیده شدن تمام تحریم ها، میزان تعاملات افزایش یابد.
نظرات بینندگان