arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۷۴۰۸
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۵ - ۰۵ مرداد ۱۳۹۴

رشوه میلیون دلاری احمد شهید برای موضع‌گیری علیه ایران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

موضوع حقوق بشر همواره یکی از موضوعاتی است که از بعد از انقلاب اسلامی ایران به عنوان اهرم فشار طرف غربی به ایران مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش «تابناک»، در چند سال اخیر سازمان ملل برای گزارش در ارتباط با وضعیت حقوق بشر در ایران یک گزارشگر ویژه به نام «احمد شهید» منسوب کرده است. این در حالی است که مطالب گزارشگر رسمی سازمان ملل علیه ایران برخلاف سایر مطالب به عنوان گزارش‌های رسمی و معتبر تلقی می شو.د و به عنوان پایه ای برای تنظیم روابط با ایران تبدیل شده است.

به تازگی ویکی لیکس سندی را منتشرر کرده است که پشت پرده گزارشات غیر موثق علیه ایران در موضوع حقوق بشر را توسط احمد شهید را روشن می کند. بر اساس این اسناد عربستان سعودی مبلغ یک میلیون دلار به گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور وضع حقوق بشر رشوده داده است تا موضع گیری تندی در قبال مسائل ایران اتخاذ کند و گزارشهای جهت دار بنویسد.

پایگاه خبری الوعی نیوز مدعی شده است که سند درز کرده از پایگاه ویکی‌لیکس حاکی از آن است که سفارت عربستان در کویت به "احمد شهید،" گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر یک میلیون دلار رشوه داده است تا موضعگیری تندی در قبال ایران اتخاذ کند.

رشوه میلیون دلاری احمد شهید برای موضع‌گیری علیه ایران

بر اساس این سند که جزو اسناد طبقه بندی شده و محرمانه است، سفارت عربستان سعودی در کویت اقدام به پرداخت یک میلیون دلار رشوه به "احمد شهید" کرد. احمد شهید مراتب تشکر عمیق خود را از وزیر خارجه عربستان ابراز کرده و وعده داده است همه تلاش و توان خود را برای تشدید مواضعش در قبال پرونده ایران به کار خواهد گرفت.

به نوشته این پایگاه، سایت ویکی‌لیکس در چارچوب انتشار بیش از نیم میلیون سند، اسناد محرنامه‌ای را از وزارت خارجه عربستان سعودی منتشر کرد که این اسناد حاوی نامه‌های محرمانه این وزارتخانه با سفارتخانه‌های ریاض در جهان بوده است . این اسناد حاوی تعداد زیادی ایمیل و تلگراف بود که میان وزارت امور خارجه عربستان و نمایندگی های این کشور در جهان رد و بدل شد.
نظرات بینندگان