arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۷۴۵۷
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۲۰ - ۰۵ مرداد ۱۳۹۴
کنفرانس خبری وزرای خارجه ایران و عراق

جعفری:‌ روابط‌ نزدیک تهران‌و‌بغداد ادامه خواهد‌یافت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر خارجه عراق در کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه ایران گفت: نزدیکی روابط تهران و بغداد ادامه خواهد یافت.

به گزارش تسنیم به نقل از السومریه نیوز، محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان که به عراق سفر کرده است در کنفرانس خبری مشترک با ابراهیم جعفری همتای عراقی خود گفت: دولت و ملت ایران در جنگ علیه تروریسم در کنار عراق خواهند بود.

ظریف گفت: توافق هسته‌ای ایران مشکلات مشترک با کشورهای منطقه را حل کرده است.

ظریف افزود: هیچ مشکلی با هیچ یک از همسایگان نداریم و امنیت هریک از کشورهای منطقه به مثابه امنیت ماست، ما هر تلاشی برای تقویت این امنیت جمعی خواهیم کرد و هیچ خطری از جانب ایران هیچ کس را تهدید نمی‌کند. مردم ایران برای ساختن آینده بهتر‎ گذشته‌ها را فراموش کردند.

وزیر خارجه کشورمان گفت: متأسفانه ابری که از این مشکل هسته‌ای بر این منطقه سایه افکنده بود امروز در حال کنار رفتن است و میتوانیم به اولویت اساسی خود که همکاری با کشورهای همسایه و کشورهای منطقه است بپردازیم‎. لذا آنچه تغییر می‌کند تلاش بیشتر ما برای پیگیری سیاست همیشگی تعامل و گفتگوی سازنده با همسایگان و جهان و جهان عرب است‎.

ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق نیز در این کنفرانس با بیان اینکه نزدیکی روابط بین بغداد و تهران ادامه خواهد یافت گفت: عراق امروز در نبرد با داعش سربلند است.

وزیر خارجه ایران در ادامه سفر منطقه‌ای خود شامگاه یکشنبه از طریق فرودگاه بین المللی امام علی (ع) در نجف اشرف، وارد عراق شد.

این اولین سفر وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران به عراق پس از توافق هسته ای تهران با گروه 1+5 است.

ظریف سفر منطقه ای خود را به سه کشور کویت، قطر و عراق آغاز کرده و طی دیدار با مقامات عالی این کشورها علاوه بر آخرین نتایج مذاکرات هسته ای، پیرامون روابط دو جانبه و آخرین تحولات منطقه ای گفت وگو و تبادل نظر می کند.
نظرات بینندگان